Události ze dne 15.10.2023

16.10.2023 14:47

Po osmé hodině dopolední byli strážníci přivoláni do ulice Budovatelů, neboť tam před jednou z garáží nesprávně parkoval cizí automobil. Po příjezdu hlídky se k tomuto vozidlu dostavila řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku se strážníky automobil přeparkovala.

V 10.42 hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, aby strážníci prověřili umístění přenosného dopravního značení v ulici Na Ostrově, neboť se mu jevilo jako zmatečné. Hlídka dopravní značky umístěné v uvedené ulici prověřila, avšak žádné pochybení při jejich rozmístění neshledala.

Třicet minut po patnácté hodině oznámila na linku 156 občanka, že v Družstevní ulici zaslechla z konkrétní kanálové vpusti zvuk tekoucí vody, což se jí jevilo jako podezřelé. Operátor městské policie s touto informací telefonicky kontaktoval příslušnou vodárenskou společnost, jejíž pracovník sdělil, že toto je běžný jev s tím, že v tomto případě se jistě nejedná o vodovodní havárii.

V 15.50 hodin vyjeli strážníci do ulice Víta Nejedlého, neboť tam volně pobíhalo štěně. Před příjezdem hlídky toto mládě odchytil a zajistil jeho majitel.

Po šestnácté hodině kontaktovala městskou policii žena s tím, že její děti v Novoměstské ulici odchytly kočku, již zřejmě hledá její majitel, neboť toto zvíře se podobá kočce zachycené na plakátu s výzvou pro případného nálezce. Při příjezdu strážníků došlo k tomu, že uvedená kočka se dětem vytrhla a utekla do nedaleké zahrady, jejíž majitel hlídce sdělil, že se jistě jednalo o omyl, neboť uvedené zvíře patří jeho sousedce. Strážníci poté odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑