Události ze dne 15.11.2022

21.11.2022 14:51

V 8.12 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v Průmyslové ulici parkuje nesprávně jistý automobil, jenž stojí přímo ve vjezdu do areálu tamní firmy. Strážníci před příjezdem na příslušné místo obdrželi informaci od oznamovatele, že uvedené vozidlo již odjelo pryč a přítomnost hlídky tudíž není zapotřebí.

Přibližně o hodinu později byli strážníci přivoláni do Píšťov, neboť tam volně pobíhal pes většího vzrůstu. Hlídka toto zvíře zastihla již na pozemku svého majitele s nezajištěnou bránou, proto strážníci dotyčného muže kontaktovali. O chvíli později se majitel dostavil ke svému domu, kde po vyřešení přestupku s hlídkou psa řádně zajistil.

Po desáté hodině dopolední se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc místní obyvatelka, jež uvedla, že na jednom z domů v ulici Čs. armády bude prováděna rekonstrukce střechy, přičemž u této budovy parkují cizí automobily, které by mohly být během stavebních prací poškozeny. Strážníci na základě tohoto sdělení zjistili majitele uvedených vozidel. Zástupce jednoho z nich, jehož se hlídce podařilo kontaktovat, se dostavil na místo, aby služební automobil přeparkoval. Majitelku druhého z nich se v dané chvíli nepodařilo vyrozumět, což bylo sděleno oznamovatelce.

Ve 12.32 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Poděbradově ulici volně pobíhá pes, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka následně prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

Krátce před třináctou hodinou kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Hradební ulici parkují dva automobily, aniž by jejich řidiči uhradili příslušný parkovací poplatek. Strážníci tuto informaci prověřili, přičemž shledali, že jedno z těchto vozidel tam pouze zastavilo za účelem neprodleného vyložení nákladu v rámci zásobování tamní provozovny a řidič druhého automobilu parkovací poplatek řádně uhradil před příchodem hlídky. Protiprávní jednání v případě těchto vozidel nebylo shledáno.

Minutu před patnáctou hodinou vyjeli strážníci do Opletalovy ulice, protože tam na chodníku parkoval automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a poté se pokusila kontaktovat odpovědného muže v místě jeho bydliště. Dotyčný člověk strážníkům sdělil, že u zmíněného automobilu došlo k technické závadě, přičemž nebylo možné pokračovat v jízdě a vozidlo muselo být nouzově odstaveno s tím, že klíče od tohoto automobilu již převzal servisní technik, jenž přislíbil, že zajistí jeho včasné odstranění pomocí odtahového vozidla.

V 15.11 hodin oznámil občan prostřednictvím tísňové linky, že u garáží v ulici Víta Nejedlého zpozoroval dlouhodobě odstavený a nezajištěný malý motocykl. Strážníci uvedený dopravní prostředek prověřili a následně kontaktovali PČR, jež shledala, že se v tomto případě jedná o odcizený motocykl. Následně se k tomuto dopravnímu prostředku dostavili policisté, již celou věc převzali k šetření.

Po osmnácté hodině se na služebnu městské policie dostavil muž, jenž službu konajícímu strážníkovi předal cizí platební kartu, která ležela na Masarykově náměstí. Tento předmět byl následně uložen do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 18.41 hodin byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, protože na tamních parkovacích místech, určených pro vozidla invalidů, stály automobily bez příslušného označení. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Deset minut po dvacáté hodině upozornila městskou policii žena, že na jednom ze sjezdů ze silničního obchvatu města stojí podezřelý dodávkový automobil. Hlídka u tohoto vozidla zastihla řidiče, jenž uvedl, že v automobilu došly pohonné hmoty, proto jeho spolujezdec odešel na nejbližší čerpací stanici, kde potřebné palivo zakoupí. Po doplnění pohonných hmot uvedené vozidlo z místa odjelo.

Před dvacátou druhou hodinou strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali na komunikaci v Rooseveltově ulici naftovou skvrnu. Na místo proto přivolali hasiče, již znečistěné místo zasypali sorbentem. Následně vyšlo najevo, že znečistění způsobil cizí státní příslušník, když u jeho automobilu došlo k poškození palivového systému.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑