Události ze dne 15.1.2016

18.01.2016 09:40

Po desáté hodině dopolední přijali strážníci oznámení o špatném parkování na Tyršově náměstí, kde mělo na parkovišti vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením stát neoprávněně vozidlo. Strážník na místě jednal s majitelem vozidla, kterému byla za výše uvedený přestupek uložena bloková pokuta.

Před půl osmou večerní prováděla hlídka městské policie kontrolu průjezdu nadměrného nákladu ulicemi města. Při kontrole bylo zjištěno poškození několika obrubníků na kruhovém objezdu u nemocnice. O celé věci byla vyrozuměna Policie ČR (skupina dopravních nehod), jejíž hlídka si po příjezdu na místo věc převzala k dořešení.

V 19.34 hodin požádala pracovnice Domu s pečovatelskou službou v ulici Na Rozhledně strážníky o pomoc s klientem, který upadl na zem a nemůže vstát. Strážníci pomohli muže zvednout ze země a uložili ho na lůžko. Ke zranění muže nedošlo.

V 23.11 hodin bylo na linku 156 oznámeno rušení nočního klidu z baru v ulici Palackého třída. Hlídka na místě jednala s majitelem podniku, který předložil povolení k hudební produkci. Dále strážníkům sdělil, že bude koncem měsíce ledna provedeno v baru a jeho okolí měření hluku hygienickou stanicí. Návštěvníci baru, kteří kouřili a bavili se před vchodovými dveřmi podniku, byli strážníky poučeni o tom, že mohou svým hlasitým projevem rušit noční klid. Na místě byly následně prováděny nepravidelné kontroly, žádné protiprávní jednání nebylo zjištěno.

V 6.08 hodin přijali strážníci oznámení o ležícím muži před diskotékou v ulici Obce Ležáků. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o místního bezdomovce. Muž byl v podnapilém stavu, nebyl schopen komunikace ani samostatné chůze, projevovaly se u něho příznaky epileptického záchvatu. Strážníci na místo neprodleně přivolali RZS, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením.

V 6.10 hodin se na služebnu městské policie dostavil muž ze Zbožnova a předal strážníkům mobilní telefon značky Huawei, který nalezl u obchodního domu Tesco. Mobilní telefon byl uložen do ztrát a nálezů. Následující den se na služebnu městské policie dostavila majitelka mobilního telefonu, která si telefon po nezbytném prokázání vlastnického práva převzala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑