Události ze dne 15.1.2017

16.01.2017 12:28

Před půl devátou požádala telefonicky o příjezd strážníků pracovnice pečovatelského domu v ulici Strojařů, neboť sama nedokázala pomoci vstát sedícímu klientovi. Hlídka se dostavila na místo a tomuto muži pomohla vstát.

V 10.21 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde zákazník poškodil zboží. V prodejně se nacházel muž z Chrudimi, který z novin určených k prodeji úmyslně odstranil výherní kód, který byl jejich součástí. Přestupek proti majetku vyřešila hlídka blokovou pokutou. Uvedený tisk si muž následně zakoupil.

Po půl čtvrté oznámila na linku 156 občanka, že v kontejneru na odpad, který se nachází u konkrétního domu v sídlišti Na Větrníku, nalezla vyhozenou kůži z divočáka. Hlídka o nálezu vyrozuměla pracovnici mysliveckého sdružení a následně kůži odvezla služebním vozidlem na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

Ve tři čtvrtě na šest se na strážníky obrátila telefonicky žena z ulice Požárníků, která odchytla volně pobíhajícího jezevčíka bez evidenční známky. Hlídka tohoto psa převzala a služebním vozidlem je převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do kotce.

V 19.20 hodin strážníci obdrželi telefonické oznámení, o nesprávně zaparkovaném automobilu v prostoru autobusové zastávky Stromovka. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Večer před čtvrt na jedenáct byli strážníci telefonicky přivoláni do ulice Čs. armády, kde se v budově nádraží ČD nacházel spící bezdomovec. Hlídka spícího muže z Pardubic probudila, a protože nebyl orientován místem, ani časem, byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, při které byla tomuto muži naměřena hodnota 2,08 promile alkoholu v dechu. Následně hlídka muže převezla služebním vozidlem na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž poté převezen služebním vozidlem a následně v pořádku předán personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑