Události ze dne 15.1.2020

16.01.2020 13:15

Krátce po deváté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v Malecké ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka u tohoto vozidla zastihla jeho řidiče, s nímž vyřešila přestupek na místě, a poté odjela.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Pobřežní ulice, neboť tam v zóně zákazu stání parkovalo několik automobilů. Hlídka za stěrače pěti z nich umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem šestého vozidla vyřešila dopravní přestupek na místě.

V 10.03 hodin kontaktovala městskou policii žena s tím, že u restaurace v Markovicích odchytla volně pobíhajícího psa. Strážníci toto zvíře převzali a služebním vozidlem je dopravili jeho majiteli. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Před půl jednou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Václavské ulice, protože nedaleko areálu nemocnice mělo parkovat nesprávně hned několik automobilů. Hlídka na uvedeném místě shledala celkem čtyři takto zaparkovaná vozidla. S přítomným řidičem jednoho z nich vyřešili strážníci přestupek na místě a na další tři automobily umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.25 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že na určitém místě ve Václavské ulici se nachází nebezpečně prasklý strom a hrozí jeho pád. Hlídka tuto informaci prověřila a následně přivolala HZS, jenž tento strom pokácel.

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, neboť tam došlo ke krádeži zboží. Hlídka v přítomném podezřelém muži zjistila cizího státního příslušníka, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Strážníci následně o tomto cizinci u cizinecké policie ověřili potřebné informace a vyřešili jeho protiprávní jednání pokutovým příkazem. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

V 17.18 hodin požádala o pomoc městskou policii řidička, jež zaparkovala svůj automobil v Poděbradově ulici a následně nemohla vyjet z řady stojících vozidel, protože jí v tom zabránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku nesprávně stojícího vozidla, avšak žádným způsobem se ji nepodařilo kontaktovat, proto byla na místo přivolána odtahová služba. Před jejím příjezdem se k nesprávně zaparkovanému automobilu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení přestupku s hlídkou a jednání s pracovníky odtahové služby s vozidlem odjel.

Po jedné hodině ranní oznámil občan na linku 156, že v ulici Obce Ležáků volně pobíhají na vozovce ovce. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak nezajištěná zvířata tam nezaregistrovala.

V 5.16 hodin vyjeli strážníci na základě upozornění od občana opět do ulice Obce Ležáků, kde se měl tentokrát u silnice volně pohybovat kůň. Při příjezdu hlídky se již uvedené zvíře nacházelo na pozemku svého majitele, kam se vrátilo poškozeným oplocením. Strážníci příslušného muže kontaktovali, upozornili jej na vzniklé nebezpečí a vyzvali jej k řádnému zajištění jeho koně.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑