Události ze dne 15.1.2023

16.01.2023 16:15

Krátce před polednem byli strážníci přivoláni na parkoviště k panelovému domu v Palackého třídě, protože tam stál automobil v místě, kde bránil invalidním osobám v užití bezbariérového přístupu na chodník. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.37 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u mostku v Malecké ulici se pohybuje zřejmě opilý muž, jenž vrávorá a mohl by upadnout do silnice. Strážníci v dotyčném člověku zjistili muže bez domova, jenž byl poté podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,65 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti hlídka dotyčného člověka dopravila na vyšetření do pardubické nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do tamní protialkoholické záchytné stanice, kam jej poté přepravili a do péče personálu stanice v pořádku předali strážníci.

Po šesté hodině ranní se obrátil na městskou policii občan s tím, že před vjezdem do jeho garáže ve Fibichově ulici nesprávně parkuje cizí automobil. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku uvedeného vozidla, avšak kontaktovat ji se jim žádným způsobem nepodařilo, proto na místo přivolali odtahovou službu, jež nesprávně zaparkovaný automobil z místa odstranila.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑