Události ze dne 15.12.2021

17.12.2021 10:22

Krátce po deváté hodině dopolední vyjížděla hlídka k čerpací stanici v ulici Obce ležáků, odkud měl odjet zákazník bez zaplacení pohonných hmot. Strážníci šetřením na místě zjistili, že zde zákazník čerpal pohonné hmoty ze dvou stojanů, z jednoho do nádrže vozidla, z druhého do kanystrů ve vozidle. Vzápětí byl obsluhou vyzván k zaplacení částky, avšak pouze za pohonné hmoty natankované u jednoho stojanu. Lustrací byl zjištěn majitel vozidla, který byl následně telefonicky kontaktován. Muž přislíbil, že se dostaví na čerpací stanici a pohonné hmoty uhradí.

Ve 12.01 oznámil občan na linku 156, že v Městském parku leží bezdomovec. Hlídka o chvíli později zjistila, že jde o bezdomovce s trvalým pobytem ve Skutči. Muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou místo opustil.

Pár minut po čtrnácté hodině řešili strážníci oznámení o parkování vozidel na vyhrazených parkovacích stáních na Resselově náměstí. Oznámení bylo vyřešeno umístěním pěti výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

V 15.25 přijali strážníci telefonické oznámení, v němž oznamovatel uvedl, že před prodejnou potravin v Topolské ulici leží zraněný muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže z Topole, který před prodejnou upadl na zem a poranil si hlavu. Na místo byla přivolána RZS jejíž posádka si muže převzala.

O hodinu později prověřovala hlídka oznámení, že před Vlčnovem leží ve vozovce nějaký předmět. Dle oznamovatelky hrozí poškození projíždějících vozidel. Provedenou kontrolou nebylo nic nalezeno.

V 18.37 bylo na městskou policii oznámeno špatné parkování vozidel v Luhanově ulici. Stejně jako v prvním případě i zde strážníci umístili za stěrače vozidel celkem pět výzev pro nepřítomné řidiče.

Dvě minuty před sedmnáctou hodinou se na městskou policii obrátil občan, který oznámil, že před obchodním domem Tesco chodí bezdomovci, kteří zde obtěžují zákazníky. Po příjezdu hlídky na místo se zde žádní bezdomovci již nenacházeli.

O dvacet minut později vyjížděla hlídka do ulice V Průhonech, kde se měl nacházet agresivní muž. Na místě bylo zjištěno, že zde došlo k rozepři mezi dvěma muži a to ohledně očkování a nošení respirátorů. Při tomto muž plivnul po manželce oznamovatele a to proto, že měla nasazenou roušku. Celá událost byla zadokumentována a následně bude postoupena k dořešení na přestupkovou komisi.

V 19.50 hodin oznámil občan na linku 156, že u cyklostezky v Husově ulici leží muž. Jednalo se o muže z Pardubic. Muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Z místa vzápětí odešel. Zřejmě k totožnému muži hlídka vyjížděla o patnáct minut později, neboť bylo oznámeno, že na lavičce za divadlem leží nějaký muž. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa, na lavičkách nikdo neležel.

Před jednadvacátou hodinou bylo na základě oznámení řešeno jedno špatně parkující vozidlo ve Fibichově ulici. Za stěrač vozidla byla umístěna výzva.

V 6.22 hodin přijal operační důstojník oznámení o parkování vozidla na chodníku v ulici Dr. Bartůňka. I zde bylo oznámení vyřešeno umístěním jedné výzvy.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑