Události ze dne 1.5.2021

03.05.2021 16:01

Před sedmou hodinou ranní informoval řidič městskou policii o tom, že u železničního přejezdu v ulici K Májovu zpozoroval opuštěný automobil, stojící uprostřed vozovky. Strážníci toto sdělení na místě prověřili. Řidič uvedeného vozidla se zdržoval poblíž svého automobilu a po vyřešení nesprávného stání v protisměru vozidlo přeparkoval.

V 10.30 hodin oznámila na linku 156 místní obyvatelka, že její zaparkovaný automobil někdo poškodil porýpáním, a dodala, že podezírá svého souseda. Hlídka událost zadokumentovala a celou věc dořeší přestupková komise Městského úřadu Chrudim.

Po osmnácté hodině byli strážníci přivoláni k autobusové zastávce v ulici Dr. Milady Horákové, kde na travnaté ploše ležel neznámý muž. Protože dotyčný člověk nereagoval na žádný z podnětů hlídky, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jejíž posádka tohoto člověka dopravila do nemocnice. Vzhledem k tomu, že muž měl při sobě psa s evidenční známkou na obojku, strážníci zjistili jeho majitele a pokusili se jej, nebo někoho z jeho rodiny kontaktovat v místě bydliště. To se však nepodařilo, proto hlídka dotyčné zvíře dopravila služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde je v pořádku umístila do připraveného kotce.

V 21.41 hodin kontaktoval městskou policii muž s tím, že jej v Soukenické ulici obtěžují dvě slečny. Protože strážníci oznamovatele ve zmíněné ulici nezaregistrovali, operátor městské policie jej telefonicky kontaktoval, aby upřesnil svou polohu. Dotyčný člověk tentokrát sdělil, že se nachází v Koželužské ulici. Ani tam jej však hlídka nezastihla. Strážníci poté prověřili okolní ulice, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑