Události ze dne 15.2.2017

16.02.2017 09:08

Před sedmou hodinou oznámila na linku 156 pracovnice firmy z Čáslavské ulice, že na jejich prodejně někdo poškodil skleněnou výplň výlohy. Vzhledem k výši způsobené škody hlídka na místo přivolala PČR, která celou věc převzala k řešení.

Po dvanácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Lázeňské ulice, kde nesprávně parkovalo několik vozidel. Hlídka za stěrače osmi automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.20 hodin obdržela městská policie anonymní telefonické oznámení, že ve Filištínské ulici není volné žádné parkovací místo, neboť některá vyhrazená místa jsou neoprávněně obsazena vozidly bez parkovacích karet. Hlídka prověřila zmíněnou ulici a na deset automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po třinácté hodině kontaktovala strážníky žena, které se nepodařilo učinit telefonické oznámení městské policii v Pardubicích, proto žádala MP Chrudim, aby předala do Pardubic informaci, že u tamního nádraží ČD je delší dobu uvázaný pes, který tam trpí. Operátor MKS sdělil tuto skutečnost kolegovi do Pardubic, který uvedl, že zmíněné zvíře je tou dobou již umístěné v pardubickém útulku pro opuštěná zvířata. O tomto byla následně oznamovatelka informována.

Po půl druhé byli strážníci telefonicky přivoláni do ulice Dr. Milady Horákové, kde poblíž hypermarketu nesprávně parkovalo hned několik kamiónů. Hlídka za stěrače tří nákladních automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přesně ve čtrnáct hodin se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil občan, neboť v Poděbradově ulici zablokoval výjezd z parkoviště nesprávně zaparkovaný osobní automobil. Na místo vyjela hlídka, která před příjezdem obdržela informaci od oznamovatele, že uvedené vozidlo z parkoviště odjelo a přítomnost hlídky již není zapotřebí.

Ve 14.43 hodin vyjeli strážníci do Markovic, kde se podle telefonického oznámení v okolí ulice Ke Hřišti pohybovalo dodávkové vozidlo, jehož osádka kontaktovala tamní obyvatele a nezákonným způsobem nabízela provedení klempířských prací na domě. Hlídka prověřila uvedené místo i celou lokalitu, ale zmíněné dodávkové vozidlo, ani podomní prodej nebyl nikde zaregistrován.

Před patnáctou hodinou požádala telefonicky o příjezd strážníků řidička, která nemohla vyjet z parkovacího místa v Poděbradově ulici, neboť jí v tom bránil nesprávně zaparkovaný automobil. Po příjezdu hlídky se k tomuto automobilu dostavil jeho řidič, který po vyřešení dopravního přestupku své vozidlo přeparkoval.

Krátce po patnácté hodině obdržela městská policie telefonické oznámení od muže ze Slatiňan, že na jeho pozemek vnikl volně pobíhající vrčící pes. Na místo vyjela hlídka, ale před jejím příjezdem se zvířeti podařilo utéct neznámo kam.

Ve 23.23 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Strojařů, kde v jednom z tamních domů mělo docházet k rušení nočního klidu hlukem, který vycházel z konkrétního bytu. Hlídka na místě přestupkové jednání neshledala, přesto kontaktovala obyvatele bytu, které poučila o dodržování nočního klidu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑