Události ze dne 15.2.2022

16.02.2022 15:18

V 7.57 hodin obdržela městská policie informaci, že v supermarketu v Poděbradově ulici se pohybuje dvojice lidí, již od zákazníků prodejny žebrají peníze a chovají se k nim agresivně. Hlídka prověřila příslušný supermarket i jeho okolí, avšak tyto osoby nezaregistrovala.

Několik minut po poledni byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, protože obyvatelé jednoho z tamních domů zaslechli z bytu jednoho z nájemníků křik dětí i dospělých lidí, přičemž pojali obavu, že dotyčný muž doma bije ženu i své potomky. Hlídka poté jednala s příslušným obyvatelem i s jeho přítelkyní, jež uvedla, že její přítel je sice hlučný, avšak dětem ani jí by nikdy neublížil. Strážníci tuto dvojici lidí poučili a následně odjeli.

V 14.15 hodin oznámil na linku 156 občan, že u vodního náhonu v Soukenické ulici se zdržuje zřejmě nemocný kačer. Strážníci stav tohoto zvířete prověřili a zjištěné skutečnosti následně konzultovali s pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž přislíbil, že zdravotní stav dotyčného kačera na místě osobně prověří.

Po patnácté hodině vyjeli strážníci do Novoměstské ulice, protože před tamní garáží nesprávně parkoval cizí automobil, jenž jejímu majiteli bránil ve vyjetí vozidlem na komunikaci. Při příjezdu hlídky se již u příslušného automobilu nacházela jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem odjela.

V 15.48 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že na parkovišti u pobočky pošty v ulici Čs. armády parkují nesprávně automobily, již tam pro ostatní vozidla způsobily neprůjezdnost. Hlídka uvedené místo prověřila, avšak průjezdnost tam nebyla nijak ohrožena a protiprávní jednání řidičů v tomto případě nebylo zjištěno.

O několik minut později bylo oznámeno na tísňovou linku, že v Hradební ulici parkují nesprávně automobily. Strážníci na tři tato vozidla umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem čtvrtého automobilu vyřešila hlídka přestupek na místě.

Krátce po sedmnácté hodině se na městskou policii obrátila místní obyvatelka s tím, že psa její dcery během venčení venku napadlo a pokousalo jiné venčené zvíře, které jeho majitelka nedokázala pomocí vodítka udržet na místě, a dodala, že její dcera během tohoto napadení upadla na zem, proto ji manžel neprodleně dopravil na vyšetření do nemocnice. Strážníci ve zdravotnickém zařízení kontaktovali dotyčnou ženu, aby ji vyzvali k podání vysvětlení. Majitelku druhého psa se hlídce prozatím nepodařilo vyslechnout, proto strážníci učiní další pokusy, aby ji zastihli v místě jejího bydliště. Celá věc bude i nadále předmětem dalšího šetření městské policie.

V 17.26 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště v sídlišti U Stadionu, neboť tam občanka zpozorovala několik dnů stojící zřejmě odemknutý automobil s klíči ponechanými v zapalování. Hlídka dle jeho registrační značky, již měla k dispozici od oznamovatelky, zjistila jeho majitele, přestože dotyčné vozidlo se na parkovišti již nenacházelo. Jeho manželka následně strážníkům uvedla, že manžel s automobilem právě odjel pryč, a dodala, že klíče od vozidla v zapalování jistě neponechal. To, co oznamovatelce připomínalo klíče, byl přívěsek, jenž tam je neustále zavěšen. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Deset minut před dvacátou třetí hodinou strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali v Pardubické ulici na zemi ležícího člověka. Vzhledem k tomu, že z dotyčného muže bez domova byl silně cítit alkohol, hlídka jej podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,21 promile alkoholu. Poté strážníci tohoto člověka dopravili na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění na Protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích, kam jej poté dopravila a v pořádku do péče personálu předala hlídka.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑