Události ze dne 15.7.2020

17.07.2020 06:44

Deset minut před devátou hodinou vyjeli strážníci do Lázeňské ulice, neboť tam mělo nesprávně parkovat vozidlo. Vzhledem k tomu, že uvedený automobil stál takovým způsobem, že vozidlům zásobování komplikoval projetí touto ulicí, hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitelku a kontaktovala ji. Dotyčná žena se po chvíli dostavila na místo a po vyřešení přestupku se strážníky svůj automobil přeparkovala.

V 11.10 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že majitelce jedné ze zahrádek ve Škroupově ulici někdo zřejmě umístil na pozemek kočku s koťaty. Hlídka při příjezdu na uvedené místo shledala, že všechna mláďata společně s matkou pozemek oznamovatelky opustila a odešla neznámo kam.

Třicet minut před třináctou hodinou byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru na Borzně, kde se zdržovali bezdomovci, již se nevhodně chovali a hlasitě křičeli. Hlídka tuto dvojici lidí bez domova vzhledem k jejich nevhodnému chování z místa vykázala.

Ve 13.35 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v prostoru autobusové zastávky na Tyršové náměstí posedávají dvě osoby, které tam kouří cigarety. Strážníci tyto lidi zastihli sedící mimo prostor uvedené zastávky, proto hlídka v j jejich počínání protiprávní jednání neshledala.

Po sedmnácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Škroupovy ulice, kde občan odchytl volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde v okolí nenacházel. Hlídka toto zvíře většího vzrůstu s obojkem bez evidenční známky na krku dopravila služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde je v pořádku umístila do připraveného kotce.

V 17.37 hodin kontaktovala městskou policii žena s tím, že ve Filištínské ulici zaregistrovala na zemi u silnice ležícího bezdomovce. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak tohoto člověka tam nezaregistrovala.

Dvacet pět minut po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru na Borzně, kde měli bezdomovci nevhodně pokřikovat na kolem jdoucí lidi. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak uvedené osoby tam nezastihla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑