Události ze dne 16.11.2016

18.11.2016 10:00

V 8.07 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Průmyslová parkuje několik vozidel před vjezdem do firmy. Strážníci zde o chvíli později umístili celkem šest výzev pro nepřítomné řidiče. Jeden přestupek byl vyřešen na místě uložením blokové pokuty.

Další oznámení o špatném parkování přijali strážníci po jedné hodině odpolední, kdy oznamovatel uvedl, že v ulici Václavská parkují u nemocnice vozidla na zeleni. Hlídka zde nalezla jedno vozidlo, na které byla opět umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

V 18.51 hodin oznámil výpravčí ČD, že se v hale nádraží válejí bezdomovci. Hlídka zde jednala s dvěma muži. Jeden byl z místa vykázán, druhý mohl v hale zůstat, neboť seděl slušně na lavičce a měl zakoupenou jízdenku.

V 18.54 hodin oznámil lékař útěk pacienta z chrudimské nemocnice. Lékař dále hlídce poskytl popis muže a adresu jeho trvalého bydliště. Dále uvedl, že muž ponechal v nemocnici své osobní věci a větší finanční hotovost a žádal, aby byly tyto věci předány hlídce MP. Strážníci nejprve provedli kontrolu v okolí nemocnice a v přilehlých ulicích, muž odpovídající popisu však nebyl nalezen. Následně se hlídka vrátila zpět do nemocnice a převzala výše uvedené osobní věci a finanční hotovost. Tyto věci byly následně uloženy do ztrát a nálezů.

V 5.12 hodin volala na městskou policii žena, která uvedla, že z bytu jejího souseda v ulici Na Rozhledně je slyšet hluk. Žena měla obavu, zda muž bydlící v bytě neupadl a není zraněn. Hlídka okamžitě vyjela na místo a zjistila, že se jedná o muže, který je registrován v projektu „Signál v tísni“. Jelikož v těchto případech městská policie disponuje klíči od jednotlivých klientů, mohli strážníci otevřít byt pomocí klíčů. Po vstupu do bytu bylo následně zjištěno, že muž upadl na zem. Jelikož si stěžoval na bolest ramene, byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla do chrudimské nemocnice. O celé události byla informována dcera zraněného muže.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑