Události ze dne 16.1.2023

17.01.2023 11:59

V 9.09 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v ulici Bohuslava Martinů nebylo možné vyprázdnit kontejnery určené ke sběru odpadu, protože v této činnosti pracovníkům technických služeb bránily dva nesprávně zaparkované automobily. Strážníci s majitelem jednoho z nich vyřešili dopravní přestupek na místě a za stěrač druhého vozidla hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Příslušné nádoby na odpad byly poté vyprázdněny.

Před desátou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni na Masarykovo náměstí, protože tam nesprávně stojící automobil bránil ostatním vozidlům ve vjetí do dvora. Po příjezdu hlídky se k takto zaparkovanému automobilu dostavil řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem odjel.

Ve 12.57 hodin se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc místní žena, neboť bylo třeba, aby strážníci asistovali zdravotníkům při přepravě jejího nemohoucího manžela ze sanitního vozu do bytu. Hlídka požadovanou pomoc poskytla a dotyčného muže pomohla přemístit domů.

Dvacet dvě minuty po třinácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že poblíž školní budovy v ulici Dr. Václava Peška se nachází lampa veřejného osvětlení, jež má uvolněný kryt elektroinstalace. Strážníci tento kryt umístili zpět na příslušnou část lampy, avšak vzhledem k tomu, že nebylo možné jej dostatečně zajistit, o této skutečnosti vyrozuměli příslušného pracovníka technických služeb, jenž přislíbil, že provede jeho důkladné zajištění.

Přesně v patnáct hodin vyjeli strážníci do Pobřežní ulice, jelikož tam nesprávně parkoval automobil, jenž bránil tamní obyvatelce ve vyjetí vozidlem z pozemku. Před příjezdem hlídky uvedený automobil z místa odjel. Protože v příslušné ulici se nacházelo dalších šest nesprávně stojících vozidel, strážníci za jejich stěrače umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 16.42 hodin upozornila městskou policii obyvatelka Medlešic na to, že v uvedené obci se u jednoho z domů právě nachází volně pobíhající pes. Strážníci toto zvíře většího vzrůstu odchytli a dle telefonního čísla umístěného na jeho obojku kontaktovali majitele. Dotyčný muž se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení přestupku s hlídkou svého psa v pořádku odvedl.

Po sedmnácté hodině oznámil občan prostřednictvím tísňové linky, že na náměstí U Vodárny nesprávně parkuje převozní sanitní vůz. Hlídka na uvedeném místě shledala dva nesprávně stojící automobily, na které umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 17.31 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že ve Slatiňanech v ulici Vítězství zněl v okolí jedné z budov ženský křik, přičemž nebylo patrné, odkud vychází. Hlídka zmíněnou ulici prověřila, avšak ženský hlas ani protiprávní jednání tam nezaregistrovala.

Krátce před dvacátou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že ve Svěchyňově ulici parkují automobily na chodníku, na zeleni i v křižovatce. Strážníci s přítomnými řidiči třech takto stojících vozidel vyřešili přestupky na místě a na dalších šest nesprávně parkujících automobilů umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 20.28 hodin byli strážníci přivoláni do Olbrachtovy ulice, neboť tam ležel na zemi muž. Při příjezdu hlídky se k dotyčnému člověku dostavila zdravotní záchranná služba, jejíž posádka provedla jeho lékařské vyšetření. Vzhledem k tomu, že službu konající lékař u tohoto muže, orientovaného místem i časem, neshledal žádné ohrožení života či zdraví, dotyčný člověk poté sám odešel.

O třicet minut později kontaktovala městskou policii občanka s tím, že ve sklepních prostorech domu v Rooseveltově ulici se zdržuje bezdomovec. Hlídka dotyčného muže z budovy vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑