Události ze dne 1.6.2021

03.06.2021 09:02

V 6.49 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že na autobusové zastávce v Novoměstské ulici parkuje neoprávněně osobní automobil. Při příjezdu hlídky se tam již žádné vozidlo nenacházelo.

Po sedmé hodině kontaktovala městskou policii občanka s informací, že na parapetu svého okna zpozorovala mládě poštolky, jež samo nedokázalo vzlétnout. Oznamovatelka dále uvedla, že je sama odchytne a dopraví na služebnu na Resselově náměstí. O chvíli později strážníci tohoto mladého dravce od ženy převzali a prozatím jej umístili na služebně, kde následně tuto poštolku převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

V 10.15 hodin byli strážníci přivoláni k soukromému pozemku, kde člen místního bytového družstva oznámil, že na uvedeném místě došlo k demolici zdi s elektrorozvaděči, ze kterých byla dodávána elektrická energie do sousedních řadových garáží, které se v důsledku toho ocitly bez elektřiny. Hlídka kontaktovala majitele příslušného pozemku, jenž poté přislíbil, že oznamovatele sám zkontaktuje a celou záležitost ve spolupráci s ním uvede do pořádku.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že v průmyslové zóně v Pardubické ulici nesprávně parkuje automobil, jenž v uvedeném úseku komplikuje projetí ostatním vozidlům. Hlídka tuto informaci na místě prověřila. Dotyčný automobil se nacházel na soukromém pozemku, v provozu nijak nebránil a jeho řidič svým jednáním nic neporušil. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

V 11.36 hodin vyjeli strážníci do Novoměstské ulice, kde u sportovního stadionu na jednom z parkovacích míst vyhrazených pro vozidla invalidů neoprávněně parkoval automobil bez příslušného označení. Hlídka tam na vyhrazených parkovacích místech žádné vozidlo nezaregistrovala.

Po třinácté hodině obdržela městská policie informaci o tom, že u konkrétní budovy v ulici SNP parkují automobily na chodníku. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak žádné vozidlo stojící na chodníku nezpozorovala.

V 13.30 hodin byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, neboť tam nesprávně parkoval automobil, jenž bránil v zásobování. Vzhledem k tomu, že majitele tohoto vozidla se hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, byl na jeho vozidlo umístěn technický prostředek k zabránění odjezdu automobilu. Před osmnáctou hodinou strážníci tento prostředek na žádost majitele příslušného vozidla z automobilu odstranili a s dotyčným mužem vyřešili jeho dopravní přestupek.

Pět minut po čtrnácté hodině se na služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavila mladá žena a předala hlídce mládě datla, které následně převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice.

V 15.12 hodin oznámil na tísňovou linku obyvatel Slatiňan, že na jeho zahradě u potoka leží neznámý člověk. Strážníci po příjezdu na uvedené místo shledali, že tento ležící muž bez domova z Chrudimi je již delší dobu mrtev. K hlídce se následně dostavili přivolaní policisté, již celou událost převzali k šetření.

Přibližně o třicet minut později vyjeli strážníci do sídliště Na Šancích, protože do bytu tamní obyvatelky vlétla otevřeným oknem žlutá andulka. Hlídka tohoto ptáka odchytla a dopravila jej na služebnu, kde andulku převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

V 16.29 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v okružní křižovatce v ulici Dr. Milady Horákové zpozoroval na vozovce ležící registrační značku automobilu. Hlídka tento nález od muže převzala a registrační značku následně odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Před sedmnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v nově zbudovaném skateparku se pohybuje dvojice lidí bez domova a nadává tam přítomným lidem. Hlídka po příjezdu tyto dvě osoby pro nevhodné chování vykázala.

V 19.34 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, neboť tam mělo u vyznačeného přechodu pro chodce nesprávně parkovat dodávkové vozidlo. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak protiprávní jednání ze strany řidiče tohoto automobilu neshledala.

Po dvacáté hodině telefonicky informovala městskou policii občanka o tom, že se jí zaběhl její pes s evidenční známkou na obojku, přičemž požádala o zprávu, pokud by někdo z občanů ohlásil výskyt jejího volně pobíhajícího zvířete. Protože přibližně o dvacet minut později jiná žena oznámila městské policii, že psa odpovídajícího popisu odchytla v Rabštejnské Lhotě, operátor městské policie majitelce zvířete předal s předchozím souhlasem telefonický kontakt na oznamovatelku, aby se obě ženy mohly navzájem domluvit na předání psa.

Přesně ve 21 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde u dveří hotelu ležel na zemi zřejmě podnapilý muž. Jelikož tento mírně podnapilý obyvatel Slatiňan byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, následně sám odešel pryč.

O deset minut později požádal telefonicky o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že ulicemi Václavská, Novoměstská a Sladkovského se pohybuje podnapilý muž, jenž napadá kolemjdoucí lidi. Strážníci dotyčného člověka zpozorovali dle popisu, který měli k dispozici, v Novoměstské ulici, kde seděl na obrubníku. Přestože byl tento muž v mírně podnapilém stavu, byl orientován místem i časem. Vzhledem k tomu, že jeho možné protiprávní jednání nebylo věrohodně zjištěno a hlídce se nepodařilo zjistit ani žádné svědky jeho počínání, odešel dotyčný muž následně sám pryč. O zjištěných skutečnostech byla vyrozuměna PČR.

Ve 21.51 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Na Rozhledně, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa bez evidenční známky. Když hlídka odchycené zvíře od oznamovatelky převzala, obdržela informaci o tom, že tato občanka má obavu o život a zdraví jeho majitelky, již zřejmě zná od vidění a je o ní přesvědčená, že by nikdy své zvíře ven samotné nevypustila. Protože dle čísla uvedeného na evidenční známce umístěné na obojku tohoto psa se strážníkům nepodařilo zjistit jeho majitele, bylo rozhodnuto, že prozatím bude toto zvíře umístěno do útulku v Sečské ulici. Během jeho nakládání do služebního automobilu se však tento pes uvolnil z obojku, vyběhl z vozidla a utekl neznámo kam. Protože oznamovatelka sdělila, že zná prodejnu, kde majitelka zvířete pravděpodobně pracuje, hlídka následně odjela k tomuto obchodu a pokusila se dovolat na telefonní číslo uvedené na jeho dveřích. Telefonní hovor však nikdo nepřijal. Strážníci následně opakovaně prověřili příslušnou lokalitu, avšak tohoto volně pobíhajícího psa již nikde nezpozorovali.

Po jedné hodině ranní obdržela městská policie informaci, že někdo právě vybírá obsah kontejneru na odpad, umístěného v ulici Dr. Václava Peška. Strážníci neprodleně vyjeli na uvedené místo, kde již nikoho nezastihli. Protože v okolí převrácené nádoby určené ke sběru elektroodpadu byly poházeny elektrosoučástky, hlídka toto zjištění zanesla do knihy závad k dalšímu opatření a zároveň informovala příslušného správce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑