Události ze dne 16.5.2021

19.05.2021 13:37

Minutu před osmou hodinou dopolední bylo oznámeno na linku 156, že u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové volně pobíhá pes. Strážníci po příjezdu na uvedené místo shledali, že uvedené zvíře patří lidem, již se zdržovali nedaleko zmíněné prodejny. Hlídka kontaktovala jeho majitelku, která po vyřešení přestupku svého psa řádně zajistila.

V 9.19 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu v Poděbradově ulici, protože i tam volně pobíhal pes. Cestou k uvedené prodejně hlídka obdržela informaci od oznamovatele, že majitel dotyčného zvířete již svého psa odvedl pryč.

Po dvacáté první hodině obdržela městská policie informaci, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí parkují automobily bez příslušného označení. Hlídka tuto informaci prověřila a poté na dvě vozidla bez parkovacích karet umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. S přítomným řidičem třetího neoznačeného automobilu byl jeho dopravní přestupek vyřešen na místě.

Ve 21.27 hodin vyjeli strážníci do Fibichovy ulice, protože v jednom z podlaží tamního panelového domu se pohybovala neznámá podezřelá osoba, jež se pokoušela na společné chodbě otevřít skleněné dveře. Hlídka v tomto muži zjistila obyvatele příslušné budovy, jenž své počínání vysvětlil tím, že při sobě neměl klíče od skleněných dveří, a proto nemohl přistoupit ke dveřím svého bytu, aby se dostal domů. Sousedé následně tomuto muži dveře do chodby otevřeli a on vstoupil do bytu.

O dvacet minut později se obrátil telefonicky na městskou policii občan a sdělil, že v ulici Požárníků zpozoroval zřejmě opilého muže, ležícího na komunikaci. Oznamovatel dodal, že se pokusil poskytnout mu pomoc, avšak dotyčný člověk byl k němu vulgární. Hlídka v ležícím člověku shledala cizího státního příslušníka, jenž měl při sobě jízdní kolo a na hlavě krvavé zranění. Strážníci muži poskytli první pomoc a na místo přivolali Zdravotní záchrannou službu. Protože dotyčný cizinec během orientační dechové zkoušky na alkohol nadýchal přes dvě promile alkoholu a mohl se chovat agresivně, posádka sanitního vozu požádala jednoho ze zasahujících strážníků, aby jí ve vozidle asistoval během převozu zraněného muže do nemocnice. Dopravní prostředek, který měl muž při sobě, byl hlídkou prozatím umístěn na služebnu na Resselově náměstí. Několik minut po půlnoci se dotyčný muž, jenž byl propuštěn z ošetření, dostavil na služebnu, kde požádal strážníky o vydání svého jízdního kola. Poté v pořádku odjel domů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑