Události ze dne 16.5.2022

18.05.2022 11:18

Přesně v osm hodin strážníci projížděli služebním vozidlem ulicí Na Ostrově, kde právě došlo k dopravní nehodě. Po domluvě se zasahujícími hasiči hlídka setrvala v místě události, kde do příjezdu policistů usměrňovala dopravu.

V 9.01 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před obchodním centrem ve Škroupově ulici posedávají bezdomovci, již obtěžují kolemjdoucí zákazníky. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak na uvedeném místě nikoho nezastihla.

Krátce před desátou hodinou kontaktovala městskou policii žena s tím, že její syn bez vědomí pedagoga opustil místní mateřskou školu a odešel neznámo kam. Na základě tohoto sdělení strážníci společně s policisty prováděli pátrání v ulicích města, přičemž o chvíli později se dotyčného chlapce, jenž byl v pořádku, podařilo zastihnout poblíž místa jeho bydliště.

V 12.21 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, neboť na tamním parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy parkoval neoprávněně cizí automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o hodinu později obdržela městská policie informaci, že u jedné z prodejen v Široké ulici křičí muž na své děti. Hlídka uvedené místo i jeho okolí prověřila, avšak dotyčného člověka s dětmi tam nezaregistrovala.

V 17.29 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v ulici Na Ostrově se vzájemně dohadují muž a žena, již mají při sobě děti. Před příjezdem strážníků se tito lidé rozešli, přičemž hlídka o chvíli později vyhledala v ulici Dr. Milady Horákové dotyčného otce s dětmi, jenž uvedl, že na uvedeném místě hlasitě řešili s bývalou partnerkou spor ohledně péče o jejich syna.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci do Městského parku prověřit informaci občana o tom, že u budovy tamního úřadu leží na zemi rozsypané léky. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že se nejednalo o tablety, nýbrž o bonbony, jež svým tvarem připomínaly léky. Strážníci tyto bonbony zvedli a vyhodili do nedalekého odpadkového koše.

V 18.36 hodin kontaktoval městskou policii muž s tím, že na železničním přejezdu v Píšťovech si hrají děti. Hlídka po příjezdu na uvedeném místě ani v jeho okolí žádné děti nezpozorovala.

Minutu před dvacátou třetí hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, protože na jednom z nástupišť tamního autobusového nádraží se zdržovala skupina osob, již křičely a rušily noční klid. Po vyřešení přestupku hlídka tyto čtyři muže z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑