Události ze dne 15.6.2022

16.06.2022 13:07

Krátce před devátou hodinou ranní vyjížděla hlídka do ulice V Hliníkách, kde měla být u jednoho z objektů rozbitá skleněná výplň okna. Strážníci na místě jednali s majitelem objektu, který škodu odhadl na tisíc korun. Celý případ byl zadokumentován a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Následně se hlídka přesunula do ulice Čs. armády, kde za oknem budovy seděl dravec. Jelikož byl zachycen mezi okenní výplní a hrotovou zábranou, nemohl vzlétnout. Hlídka ptáka vyprostila a následně se jej pokusila pustit do volné přírody. To se však nepodařilo, jelikož pták nedokázal vzlétnout. Byl tedy převezen na služebnu městské policie, kde si jej převzal pracovník záchranné stanice Pasíčka, stejně jako mládě sovy, které bylo dopoledne nalezeno opuštěné v sídlišti U Stadionu.

V 10.38 hodin oznámil muž na linku 156, že na parkovišti na Masarykově náměstí ztěžuje jedno z parkujících vozidel výjezd ze soukromého pozemku. O chvíli později bylo zjištěno, že vozidlo před příjezdem hlídky odjelo.

K dalšímu nahlášenému případu špatného parkování vyjela hlídka krátce před jedenáctou hodinou, a to do Široké ulice, kde měla parkovat vozidla v zákazu vjezdu. Oznámení bylo vyřešeno umístěním sedmi výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Před třináctou hodinou vyjížděli strážníci k ženě, která použila tísňové tlačítko. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že žena v bytě upadla na kolena a nebyla schopna sama vstát. Strážníci ženu zvedli ze země a posadili ji na židli. Žena neměla žádné viditelné zranění, možnost lékařského vyšetření odmítla.

Jen o pár minut později byli strážníci přivoláni k budově základní školy na Školním náměstí, kde měl jeden z místních bezdomovců nadávat své matce. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, uvedené osoby se zde již nenacházely.

V 4.28 hodin přijali strážníci oznámení, že v ulici Čs. armády u vchodu do domu čp. 650, stojí pes rasy bígl. Strážníci na místě psa skutečně nalezli. Provedeným šetřením se podařilo zjistit bydliště jeho majitele. Zde hlídce otevřel kamarád muže, který sdělil, že majitel psa není doma, ale že si ho od hlídky převezme a majiteli ho předá.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑