Události ze dne 16.8.2021

17.08.2021 14:24

V 9.50 hodin oznámil občan na linku 156, že v Nádražní ulici ve Slatiňanech někdo pálí na zahradě oheň a kouř má jít do oken jeho bytu. Šetřením na místě bylo zjištěno, že kouř jde ze zahrady ve Wolkerově ulici. Na místě bylo jednáno s mužem, který zde pálil suché větve a listí. Poté, co mu bylo sděleno, že kouř zasahuje až do vedlejší ulice, muž oheň uhasil.

Krátce před jedenáctou hodinou dopolední převzali strážníci v obchodním domě Albert nalezenou dámskou peněženku s osobními doklady. Nález byl poté na služebně městské policie zadokumentován a posléze uložen do oddělení ztrát a nálezů.

O chvíli později vyjížděla hlídka do Čáslavské ulice, kde bylo oznámeno parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Dvě minuty po patnácté hodině přijali strážníci oznámení o bezdomovci, ležícím u obchodního domu Kaufland. Oznamovatel dále uvedl, že tento bezdomovec žádal od kolemjdoucích peníze. Hlídka provedla kontrolu uvedeného místa – bezdomovec byl nalezen, jak leží ve křoví. Zde prý pouze odpočíval, po jednání s hlídkou z místa odešel. O hodinu později řešila hlídka na místě další oznámení na tohoto bezdomovce, kdy měl znovu ležet u vchodu do obchodního domu a po kolemjdoucích žebrat peníze. Po jednání s hlídkou byl z místa vykázán.

V 17.32 hodin bylo na městskou policii oznámeno, že ve Fibichově ulici se u domu čp. 52  nachází skupina hlučné mládeže. K této skupině má patřit pes, který má běhat bez vodítka. Strážníci na místě o chvíli později zjistili skupinu šesti dospělých osob, které se mezi sebou v klidu bavily. V bezprostřední blízkosti této skupiny se pohyboval malý pes, který nebyl na vodítku, avšak reagoval na pokyny své majitelky. Ta byla následně hlídkou poučena o povinnosti mít svého psa na vodítku.

Okolo devatenácté hodiny vyjížděla hlídka na čerpací stanici Shell, kde bylo nalezeno neuzamčené jízdní kolo. Strážníci zde kolo značky Author převzali a po zadokumentování jej uložili do oddělení ztrát a nálezů.  

V 19.02 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici K Ploché dráze nalezl kotě. Jelikož se jednalo o velmi malé kotě, bylo na místě rozhodnuto o jeho umístění do útulku, kam bylo posléze strážníky převezeno.

Krátce po dvaadvacáté hodině řešila hlídka oznámení na dva bezdomovce, kteří se mají nacházet na autobusové zastávce ve Vlčnově, kde se měli údajně svlékat. Na místě strážníci jednali s dvěma známými bezdomovci, mužem a ženou, kteří byli poučeni o svém nevhodném chování. Následně byli z prostoru zastávky vykázáni.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑