Události ze dne 16.8.2022

17.08.2022 13:25

V 11.12 hodin oznámil muž na linku 156, že v Městském parku se nachází bezdomovci, kteří po kolemjdoucích žádají peníze. Na místě byli zjištěni dva bezdomovci, muž a žena. Hlídkou byli k celé věci náležitě poučeni a následně z místa vykázáni.

Okolo půl druhé řešila hlídka oznámení o špatném parkování vozidel ve Štěpánkově ulici. Oznámení bylo vyřešeno umístěním pěti výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Následně hlídka vyjela k prodejně Billa, kde měl na zemi ležet bezdomovec. Muž byl v mírně podnapilém stavu, orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Z místa byl vykázán.

V 15.04 hodin přijali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v okolí ulic Heydukova a V Tejnecku. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a blízkého okolí, pes nebyl nalezen.

O necelou hodinu později vyjížděla hlídka k jedné z prodejen v ulici Čs. partyzánů, kde měla dle oznamovatele na schodech před prodejnou sedět údajně podivně se chovající žena. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o klientku DPS v ulici Obce Ležáků. Strážníci ženu služebním vozidlem převezli do pečovatelského domu, kde byla v pořádku předána tamnímu personálu.

V 16.37 hodin se na strážníky obrátil občan, který upozornil na ležícího muže na autobusové zastávce na Palackého třídě. Jednalo se o jednoho z místních bezdomovců. Stejně jako v předchozích případech byl po jednání s hlídkou z místa vykázán.

Šest minut po sedmnácté hodině oznámil občan na linku 156, že v ulici Na Větrníku je porušováno dopravní značení zákazu vjezdu nákladních vozidel. Strážníci na místě pořídili fotodokumentaci vozidel porušujících výše uvedené dopravní značení, přestupky budou zpracovány a řešeny přestupkovým oddělením městské policie.

V 22.05 hodin upozornila všímavá žena, že v sídlišti U Stadionu, u domu čp. 706, parkuje vozidlo, které má otevřené okénko. Strážníci zjistili a následně také kontaktovali jeho majitele, ten se dostavil na místo a vozidlo si zajistil.

O půl hodiny později řešila hlídka oznámení o parkování vozidla na vodorovném dopravním značení v Malecké ulici. Oznámení bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Dvacet minut po třiadvacáté hodině vykazovala hlídka dva bezdomovce od prostoru nákladové rampy nákupního centra v Husově ulici. Bezdomovci zde měli kouřit a dělat nepořádek.

V 23.57 hodin požádal strážníky o pomoc muž bydlící v ulici Dr. Peška. Strážníkům sdělil, že po procházce s manželkou zjistil, že se jim zabouchly dveře bytu. Jelikož se jednalo o byt v přízemí, zapůjčili strážníci muži teleskopický žebřík, po kterém vylezl do bytu a otevřel si.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑