Události ze dne 16.9.2021

20.09.2021 14:27

Minutu před osmou hodinou dopolední oznámila městské policii pracovnice jídelny obchodního centra ve Škroupově ulici, že v jejich provozovně byla nalezena cizí peněženka s doklady. Hlídka tuto peněženku s doklady bez finanční hotovosti převzala a poté ji odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

V 8.31 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště k supermarketu v ulici SNP, neboť tam na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy neoprávněně stál automobil s přívěsným vozíkem bez příslušného označení. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o hodinu později upozornil městskou policii občan, že v Gorkého ulici zaregistroval na chodníku stojící automobil s prázdnými pneumatikami, jenž by mohl být autovrakem, a dále, že na travnaté ploše na Palackého třídě leží plastová část automobilu. Strážníci prověřili uvedené vozidlo, přičemž shledali, že má dosud platnou technickou kontrolu, proto hlídka vyrozumí jeho majitele a celou věc s ním dořeší. Pokud jde o ležící plastový díl, hlídka zajistila jeho vyzvednutí a následnou likvidaci.

V 11.15 hodin vyjeli strážníci do ulice K Blehovsku, neboť tam parkoval podezřelý automobil přímo u plotu tamního podniku, přičemž oznamovatel pojal obavu, zda nebyl odcizen svému majiteli. Hlídka následně shledala, že řidič uvedeného automobilu se protiprávního jednání při parkování nedopustil, a dále, že jeho vozidlo má neplatnou technickou kontrolu. Prostřednictvím PČR bylo zároveň ověřeno, že tento automobil není vedený jako odcizený. Další kroky v celé věci učiní příslušný strážník, jenž dokumentuje možné autovraky na území města.

O patnáct minut později bylo oznámeno na linku 156, že u altánu v Městském parku se zdržují bezdomovci, již tam vytvářejí nepořádek. Hlídka tyto lidi zastihla v klidu sedící na lavičce. Jakmile uklidili své okolí, sami odešli pryč.

V 13.54 hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka Pardubické ulice s tím, že odchytla zcela malé a nesoběstačné kotě. Hlídka toto zvíře od ženy převzala a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde kotě převzala do péče přítomná pracovnice.

Před sedmnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, neboť před tamní garáží parkoval nesprávně automobil, jenž jejímu majiteli znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka na tento automobil po domluvě s oznamovatelem umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 19.34 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že ve Štěpánkově ulici leží na chodníku bezdomovec. Hlídka dotyčného muže bez domova probudila. Tento člověk, jenž byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, na uvedeném místě následně setrval ve stoje, aby se ukryl před deštěm.

Po jedné hodině ranní požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, neboť jeho hlídka, jež řešila v Husově ulici fyzické napadení, žádala asistenci strážníků. Vzhledem k tomu, že bylo třeba dopravit dva podezřelé muže zajištěné policií na OO PČR v Chrudimi, bylo rozhodnuto, že jednoho z nich v rámci spolupráce dopraví na uvedené místo strážníci. Po převozu této osoby do budovy Policie ČR hlídka odjela.

Ráno před sedmou hodinou oznámila na linku 156 obyvatelka Medlešic, že na jejich zahradu vběhl cizí volně pobíhající pes. Hlídka toto zvíře po příjezdu odchytla. Vzhledem k tomu, že jeho majitele se dle mikročipu umístěného na těle nepodařilo zjistit, byl tento pes dopraven do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑