Události ze dne 16.9.2022

19.09.2022 17:43

V 9.25 hodin upozornil městskou policii občan na tom, že ve Sladkovského ulici často parkuje automobil konkrétní tovární značky v protisměru. Hlídka prověřila vozidla stojící v uvedené ulici a poté za stěrače třech automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po desáté hodině byli strážníci přivoláni k supermarketu ve Václavské ulici, protože tam nesprávně stojící automobil bránil řidičce ve vyjetí vozidlem z parkovacího místa. Při příjezdu hlídky se uvedený automobil na parkovišti již nenacházel.

Devět minut po poledni bylo oznámeno na linku 156, že ve Škroupově ulici se nachází zraněná kočka. Hlídka toto zvíře odchytla a poté je umístila do útulku v Sečské ulici.

O několik minut později vyjeli strážníci do Filištínské ulice, protože tam v konkrétním úseku nesprávně parkoval automobil. Hlídka uvedené místo prověřila, avšak zmíněné vozidlo tam nezastihla.

Ve 13.28 hodin se na městskou policii obrátila obsluha čerpací stanice v ulici Na Ostrově s tím, že z jejich stanice odjel jeden ze zákazníků po natankování pohonných hmot pryč, aniž by je uhradil. Strážníci provedenou lustrací registrační značky příslušného automobilu zjistili společnost, v jejímž majetku se uvedené vozidlo nachází. Jakmile o chvíli později hlídka jednala s dotyčným řidičem, sdělil, že teprve po příjezdu do sídla společnosti si uvědomil, že natankované pohonné hmoty v roztržitosti neuhradil. Tento muž se poté vrátil zpět do čerpací stanice, kde natankované palivo dodatečně uhradil.

O hodinu později přivolala strážníky do Václavské ulice žena, jež tam odchytla zraněnou kočku. Hlídka dotyčné zvíře převzala a poté je umístila do útulku v Sečské ulici.

V 15.45 hodin oznámil občan prostřednictvím tísňové linky, že u jedné z prodejen v ulici Čs. partyzánů nesprávně parkují dva automobily. Hlídka na uvedeném místě zastihla jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O pět minut později vyjeli strážníci opět do ulice Čs. partyzánů, neboť tam tentokrát spal bezdomovec. Při příjezdu hlídky již tento místní muž odcházel pryč, orientován místem i časem.

Krátce po devatenácté hodině kontaktovala městskou policii žena s tím, že u stadionu Emila Zátopka v ulici V Průhonech někteří řidiči porušují přenosné dopravní značení. Strážníci příslušné dopravní značky prověřili, přičemž shledali, že některé z nich byly nesprávně umístěné a ohrožovaly bezpečnost a plynulost silničního provozu, proto kontaktovali úředníka, jenž přislíbil, že o zjištěném problému neprodleně vyrozumí pracovníky, kteří provedli jejich rozmístění. Hlídka poté tyto dopravní značky přemístila, aby tam již nedocházelo k ohrožení bezpečnosti a plynulosti dopravy.

V 19.53 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, jelikož se tam u obchvatové komunikace pohyboval zřejmě podnapilý muž ve tmavém oblečení s neosvětleným jízdním kolem, jenž ohrožoval nejen sebe, ale také kolem jedoucí automobily. Hlídka v dotyčném člověku, jenž svůj dopravní prostředek tlačil vedle sebe, zjistila obyvatele Chrudimi. Vzhledem k tomu, že tento muž jevil známky požití většího množství alkoholu a nebyl orientován místem, ani časem, strážníci jej podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 1,93 promile alkoholu. Po chvíli dotyčného člověka převzala do péče jeho příbuzná, přičemž jízdní kolo ponechala na místě připevněné zámkem k pevnému předmětu.

Osm minut po půlnoci informoval městskou policii občan, že v Malecké ulici parkuje cizí automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na uvedeném místě shledala dvě stojící vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před třetí hodinou ranní bylo oznámeno, že ulicemi Chrudimi projížděl automobil, jehož posádka během jízdy stříkala na kolem jdoucí lidi neznámou tekutinu. Oznamovatelka dále uvedla, že jakmile uvedený automobil na okamžik zastavil na Masarykově náměstí, zeptala se lidí uvnitř tohoto vozidla, o jakou tekutinu se jednalo, přičemž se jí dostalo odpovědi, že to byla obyčejná voda. Nato se automobil rozjel a pokračoval v jízdě směrem do Pardubic. Hlídka prověřila uvedené náměstí a následně i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem, proto celá věc bude nadále předmětem dalšího šetření městské policie.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑