Události ze dne 17.10.2020

21.10.2020 18:20

Po deváté hodině kontaktovali městskou policii občané s tím, že na Masarykově náměstí zpozorovali volně pobíhajícího psa velkého vzrůstu. Strážníci se toto zvíře opakovaně pokusili odchytnout, avšak ani v jednom případě se jim vzhledem k jeho plachosti nepodařilo přiblížit na vzdálenost, potřebnou k použití odchytové tyče. Poté tento pes odběhl směrem do ulice Přemysla Otakara, kde jej hlídka již nezaregistrovala.

V 11.07 hodin byli strážníci přivoláni do Sokolovské ulice, kde volně pobíhal pes malého plemene. Před příjezdem na uvedené místo hlídka obdržela informaci od oznamovatele o tom, že pobíhající zvíře již zajistil a odvedl jeho majitel.

Přibližně o čtyřicet minut později se obrátila na městskou policii se žádostí o spolupráci operátorka Zdravotní záchranné služby, která vyslala posádku zdravotníků na pomoc ženě po pádu. Dodala, že tato pacientka má při sobě svého psa, jehož bude třeba po převozu ženy do nemocnice zajistit. V přítomnosti strážníků se zraněná majitelka zvířete domluvila se svou sousedkou na tom, že o jejího psa se dočasně postará ona. Hlídka poté odjela.

Ve 13.20 hodin strážníci během pochůzkové činnosti zpozorovali na zemi na Resselově náměstí umístěné stojany na slunečníky, které nebezpečně vyčnívaly vzhůru a nebyly označené. Protože tam hrozilo nebezpečí nejen chodcům, ale i projíždějícím automobilům, hlídka kontaktovala majitele stojanů s tím, aby zjednal nápravu. Vzhledem k tomu, že dle sdělení muž odcestoval mimo Chrudim a vrátí se až za dva dny, strážníci jeho stojany prozatím označili páskou, aby byly zřetelně viditelné, než budou majitelem z náměstí odstraněny.

Po patnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u supermarketů v ulici SNP se pohybuje podezřelá dívka, oslovuje kolemjdoucí lidi a snaží se získat finanční příspěvky, určené údajně pro hendikepované spoluobčany. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak tuto osobu tam nezastihla.

V 15.26 hodin se na městskou policii obrátil občan s tím, že někdo opakovaně odcizil jeho rohožku, umístěnou před domem v Úzké ulici, a dodal, že také došlo k poškození jeho obytného přívěsu, jenž má umístěný na své zahradě. Po příjezdu strážníků k uvedené budově vyšlo najevo, že rohožka je na svém místě a k jejímu odcizení nedošlo. Ohledně obytného karavanu bylo zjištěno, že ačkoli poškození okénka a několik promáčknutí na plášti tohoto přívěsu oznamovatel zaregistroval již začátkem srpna, událost oznámil až nyní. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi  Městského úřadu v Chrudimi.

Pět minut po sedmnácté hodině přivolal strážníky do Novoměstské ulice muž, jenž v tamním opuštěném domě zpozoroval pohyb neznámé osoby. Hlídka společně s přivolanými policisty tuto nezajištěnou a vybydlenou budovu prověřila, avšak nikoho tam nezastihla.

V 18.14 hodin informovala občanka městskou policii o tom, že u jednoho z panelových domů na Palackého třídě dlouhodobě parkuje automobil s otevřenými dveřmi, přičemž v jeho okolí se nikdo nenachází. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitelku tohoto vozidla a vyrozuměla ji. Dotyčná žena se dostavila na místo a po provedené kontrole interiéru svůj automobil řádně zajistila.

O několik minut později vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, kde se na vlakovém nádraží nacházel zřejmě podnapilý muž, jenž upadl do kolejiště, kde se udeřil do hlavy. Protože byl dotyčný člověk při vědomí, viditelné zranění neměl a komunikoval, hlídka jej podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes tři promile alkoholu. Poté byl tento muž přepraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.

Ve 22.07 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že u jednoho z domů ve Václavské ulici parkuje automobil přímo před vjezdem do tamní garáže. Strážníkům se po příjezdu k této budově podařilo kontaktovat odpovědnou řidičku, jež po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou vozidlo neprodleně přeparkovala.

O čtvrt hodiny později byli strážníci přivoláni do bytového domu v Hradištní ulici, protože tam v jednom z bytů hrála hlasitá hudba, jež rušila noční klid. Při příjezdu hlídky byl v uvedené budově klid a protiprávní jednání strážníci neshledali.

Chvíli před dvacátou třetí hodinou kontaktoval městskou policii občan s informací, že v Čáslavské ulici zpozoroval volně pobíhajícího psa velkého vzrůstu, jehož se mu následně podařilo nalákat do vchodu panelového domu, kde jej uzavřel. Strážníci toto zvíře uvnitř budovy odchytli a poté kontaktovali jeho majitelku, jež po vyřešení přestupku s hlídkou svého psa v pořádku odvedla.

V 01.35 hodin obdrželi strážníci tísňový signál od místního obyvatele vyššího věku, jenž potřeboval pomoc. Do místa jeho bydliště vyjela hlídka, které mužova manželka sdělila, že svému manželovi po pádu sama nedokáže pomoci vstát. Strážníci tohoto člověka vyzvedli po pádu nezraněného a uložili jej na lůžko, kde setrval v péči manželky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑