Události ze dne 17.10.2022

19.10.2022 12:55

V 7.08 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Hliníkách stojí některé automobily neoprávněně na parkovacích místech určených pro vozidla invalidů, a dále, že také přímo v zatáčce stojí nesprávně zaparkované automobily. Hlídka uvedenou ulici prověřila a poté na šest vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po deváté hodině dopolední byli strážníci přivoláni na náměstí U Vodárny, protože tam nesprávně parkovalo hned několik automobilů. Hlídka za stěrače těchto pěti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 10.39 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že jistý obyvatel nedaleké obce odeslal své známé textovou zprávu, jejíž obsah v ní vzbudil dojem, že dotyčný člověk hodlá dobrovolně skoncovat se životem. Operátor městské policie o této skutečnosti vyrozuměl PČR a do místa bydliště tohoto muže vyslal hlídku, která jej zastihla v pořádku doma.

Krátce před polednem vyjeli strážníci do Svěchyňovy ulice, protože tam občanka zpozorovala automobil stojící na chodníku. Hlídka po příjezdu na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.50 hodin kontaktoval městskou policii pracovník hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové s tím, že v jejich prodejně byla nalezena cizí odložená peněženka s doklady a s finanční hotovostí. Strážníci, již vyjeli do příslušného hypermarketu, před příjezdem obdrželi informaci o tom, že zmíněnou peněženku i s jejím obsahem právě vyzvedl její majitel.

Před osmnáctou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Malecké ulici parkuje automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dvacet pět minut po osmnácté hodině přivolala strážníky na Resselovo náměstí občanka, jež tam zpozorovala ležícího bezdomovce. Hlídka dotyčného člověka, orientovaného místem i časem, z místa vykázala.

Ve 21.50 hodin se obrátil na městskou policii muž s tím, že v ulici Na Šancích zaregistroval na chodníku zaparkované automobily. Hlídka na tato čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před sedmou hodinou ranní vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, neboť před tamním obchodním centrem seděl na chodníku delší dobu pes, jehož majitel se poblíž nenacházel. Hlídka po příjezdu uvedené zvíře převzala od oznamovatelky a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde tohoto psa v pořádku umístila do připraveného kotce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑