Události ze dne 1.7.2023

04.07.2023 09:56

V 8.17 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Štěpánkova leží před kavárnou bezdomovec. Muž byl orientován místem i časem, byl schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

Krátce po půl osmé večerní prověřovala hlídka oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat ve Slatiňanech v ulici T. G. Masaryka. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice a blízkého okolí, pes nebyl nalezen. Následně oznamovatelka kontaktovala městskou policii znovu a uvedla, že psa si odchytil jeho majitel.

V 21.31. hodin přijali strážníci oznámení, že v prostoru autobusové zastávky na Tyršově náměstí se nachází bezdomovec, který zde křičí. Provedenou kontrolou nebyl bezdomovec nalezen.

Před půl jedenáctou vyjížděla hlídka na vlakové nádraží, kde se měla nacházet skupina mladých lidí. Dle oznamovatele měli být hluční, na výzvy k opuštění nádraží nereagovali. Na místě bylo zjištěno celkem sedm osob. Po jednání s hlídkou byli z místa vykázáni. Na nádraží, tentokrát na autobusové, se hlídka vrátila před jednou hodinou ranní. I v tomto případě se mělo jednat o rušení nočního klidu skupinou osob. Strážníci zde jednali se třemi muži, které poučili o době nočního klidu. Ti porozuměli a z místa následně odešli.

V 03.51 hodin spatřil operační důstojník městské policie na jedné z kamer umístěných na Resselově náměstí muže, který vylezl na Sloup Proměnění Páně, zde lezl po soše a kamenném znaku, u sochy dělal i obscénní pohyby. Přivolaná hlídka muže ztotožnila a celý případ zadokumentovala. Jelikož bylo následující den zevrubnou prohlídkou za účasti pracovníka památkového ústavu zjištěno značné poškození památky, byla celá věc předána k řešení Policii ČR.

V 05.20 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, který oznámil, že byl fyzicky napaden jemu známým mužem. Při tomto mělo dojít také k poškození jeho mobilního telefonu. Strážníci zjistili totožnost oznamovatele, který však odmítl věc řešit s hlídkou městské policie a dožadoval se příjezdu Policie ČR. Ta byla na služebnu městské policie přivolána a celou věc si následně převzala k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑