Události ze dne 17.3.2023

20.03.2023 15:03

Před čtrnáctou hodinou se obrátila na městskou policii řidička s tím, že její automobil, stojící na parkovišti v Poděbradově ulici, zablokovalo cizí vozidlo. Před příjezdem hlídky se k tomuto automobilu dostavil jeho řidič a s vozidlem z místa odjel.

Přesně v sedmnáct hodin byli strážníci přivoláni do obce Sobětuchy, neboť tam u rybníka tři chlapci házeli dřevěnou lať s připevněným provazem na elektrické vedení. Hlídka na příslušné místo přivolala odborného pracovníka, jenž uvedený předmět z elektrického vedení vyprostil. Strážníci poté přítomné hochy předali do péče jejich zákonných zástupců. Žádná škoda na majetku tímto jednáním nevznikla.

V 18.47 hodin oznámil na linku 156 občan, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí stojí některé automobily neoprávněně. Hlídka na těchto šest vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V devatenáct hodin obdržela městská policie informaci, že také ve Filištínské ulici stojí některé automobily neoprávněně na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka o chvíli později za stěrače těchto deseti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvacet pět minut před dvacátou hodinou vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, protože v tamním supermarketu došlo ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelého mladého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Vzhledem k tomu, že protiprávního jednání se dotyčný člověk dopouští opakovaně, byla do supermarketu přivolána Policie ČR, jež celou událost převzala k řešení.

Ve 20.42 hodin kontaktoval městskou policii pracovník ostrahy místního supermarketu s tím, že v jejich prodejně se zdržuje opilý člověk. Strážníkům následně dotyčný místem i časem orientovaný zákazník sdělil, že jistá žena mu tam nabízela obstarání drog. Oznamovatel i dotyčná občanka jeho tvrzení odmítli s tím, že naopak tento muž nabízel finanční obnos jim, pokud mu dotyčná žena ukáže své vnady. Hlídka všechny tři osoby vyzvala, aby se ve stanoveném termínu dostavily na služebnu městské policie, a to za účelem podání vysvětlení, a poučila je o dalším postupu.

Patnáct minut po dvacáté první hodině oznámila na linku 156 obyvatelka sídliště U Stadionu, že v bytě jejích rodičů se společně s ní nachází její přítel, jenž odmítá odejít. Po příjezdu strážníků dotyčný muž dobrovolně byt opustil.

Ve 22.42 hodin byli strážníci opět přivoláni do sídliště U Stadionu, neboť tamní obyvatel oznámil, že přítel jeho dcery se domáhá vstupu do jejich bytu. Hlídka s dotyčným mužem vyřešila jeho protiprávní jednání a poté jej z budovy vykázala.

Krátce před půlnocí informoval městskou policii obyvatel sídliště U Stadionu o tom, že přítel jeho dcery opět v jejich domě ruší noční klid. Strážníci po příjezdu uvedenému muži uložili pokutový příkaz a poté jej vykázali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑