Události ze dne 17.5.2022

18.05.2022 11:19

Po desáté hodině dopolední obdržela městská policie informaci o tom, že do Poděbradovy ulice se z ulice V Hliníkách valí hustý dým. Po příjezdu hlídky do příslušné ulice vyšlo najevo, že tam jistý muž pálil suché větve. Strážníci jej náležitě poučili a dotyčný člověk oheň uhasil. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Ve 14.42 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Opletalově ulici parkují dva automobily na chodníku. Hlídka na tato vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před šestnáctou hodinou informoval městskou policii místní obyvatel o tom, že zjistil, kde se právě nachází jeho odcizené jízdní kolo. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk krádež tohoto svého dopravního prostředku oznámil před několika dny Policii ČR, byli na místo přivoláni policisté, již celou věc převzali k šetření.

V 16.29 hodin vyjeli strážníci do Nerudovy ulice, protože u tamní budovy v majetku drah někdo údajně poškodil dveře. Hlídka na uvedené nemovitosti toto poškození neshledala, avšak zaregistrovala, že je otevřené okno. O této skutečnosti byl poté vyrozuměn výpravčí, jenž sdělil, že o nezajištěném oknu již informoval správu železnic, jež učiní potřebná opatření.

Krátce před osmnáctou hodinou kontaktoval městskou policii občan s tím, že v křižovatce ulic Fibichova a Palackého třída leží na zemi člověk. Strážníci v dotyčném muži zjistili místního obyvatele, jenž trpí určitými zdravotními problémy, v důsledku čehož upadl na zem. Přestože dotyčný člověk během pádu utrpěl zranění, přivolání lékařské pomoci odmítl, proto jej hlídka doprovodila do místa jeho bydliště, kde tohoto muže převzala do péče jeho manželka.

V 18.10 hodin byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, neboť tam nesprávně parkoval automobil, jenž tam ostatním vozidlům komplikoval jízdu. Po příjezdu hlídky se k takto zaparkovanému automobilu dostavila řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku se strážníky vozidlo přeparkovala.

Třicet minut po devatenácté hodině se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc místní žena, jež uvedla, že je třeba přemístit jejího nemohoucího manžela z křesla na lůžko, což sama nedokáže učinit. Hlídka dotyčného člověka v pořádku přemístila a poté odjela.

V 19.58 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. armády nesprávně parkují některé automobily. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před půlnocí vyjeli strážníci do Husovy ulice, jelikož tam u nákladové rampy tamní prodejny křičela žena bez domova a rušila noční klid. Hlídka tuto osobu, orientovanou místem i časem, po vyřešení přestupku z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑