Události ze dne 17.6.2023

21.06.2023 07:32

Třicet dva minut po osmé hodině se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc řidič, jenž nedokázal nastartovat motor svého automobilu. Hlídka o chvíli později motor jeho vozidla uvedla do chodu pomocí startovacích kabelů a poté odjela.

V 15.53 hodin oznámila na linku 156 žena, že u okružní křižovatky u obce Medlešice volně pobíhal pes většího vzrůstu, jehož odchytla. Hlídka uvedené zvíře od občanky převzala a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde tohoto psa převzala do péče přítomná pracovnice.

Po sedmnácté hodině byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, protože tam cizí automobil neoprávněně obsadil parkovací místo určené pro vozidlo invalidy. Jelikož se hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat jeho majitelku, po domluvě s oznamovatelem umístili na tento automobil výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 20.35 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, jenž strážníkům předal nalezený cizí telefon, v jehož krytu byla uložená platební karta. Hlídka tyto nalezené věci uložila do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.

Dvacet dva minut po dvacáté druhé hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby městská policie prověřila informaci, že v sídlišti U Stadionu se u jednoho z domů nachází podnapilá dívka, k níž vyjela posádka Zdravotnické záchranné služby. Strážníci u příslušné budovy zastihli mladistvou slečnu, jež jevila známky požití alkoholu, přičemž nebyla zcela orientovaná místem ani časem, proto ji podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou pozitivní hodnotou. Přítomní zdravotníci dotyčnou dívku následně přepravili do nemocnice. Vzhledem k tomu, že v její přítomnosti se zdržoval dospělý mladý muž, jenž hlídce sdělil, že alkohol této mladé ženě podal on, strážníci zjistili jeho totožnost a rovněž jej podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem. Vzhledem k tomu, že celou věc nebylo možné vyřešit na místě, strážníci událost zadokumentují a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑