Události ze dne 18.10.2021

20.10.2021 18:43

V 9.48 hodin informoval městskou policii občan o tom, že na Resselově náměstí zpozoroval na jednom z parkovacích míst stojící automobil s pootevřenými dveřmi, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka na základě místní znalosti kontaktovala matku jeho majitele. Dotyčná žena přislíbila, že zařídí neprodlené zajištění tohoto vozidla.

Po desáté hodině byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, neboť tam cizí automobil parkoval před vjezdem na soukromý pozemek. Po příjezdu hlídky na uvedené místo oznamovatel celou věc odvolal s tím, že se jedná o vozidlo, jehož řidič po vyřízení úřední záležitosti z místa neprodleně odjede.

V 11.36 hodin oznámil na linku 156 pracovník prodejny potravin ve Škroupově ulici, že v jejich obchodě byl nalezen cizí občanský průkaz. Hlídka tento doklad v příslušné prodejně vyzvedla a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Pět minut před čtrnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do jedné z místních základních škol, neboť tam došlo ke krádeži finanční hotovosti z kabinetu. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

V 15.42 hodin upozornil městskou policii občan na to, že v prostoru autobusové zastávky v ulici Dr. Milady Horákové leží na lavičce zřejmě opilý, spící bezdomovec. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž ze Slatiňan nebyl po probuzení hlídkou orientován místem ani časem a nebyl schopen samostatné chůze, strážníci jej podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou ke čtyřem promile alkoholu. Proto jej hlídka dopravila na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékařka rozhodla o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích s tím, že dotyčný muž bude transportován až poté, kdy klesne hladina alkoholu v jeho těle. Převoz dotyčného muže do záchytné stanice proto realizovala noční směna městské policie, která jej v pořádku předala do péče personálu záchytné stanice.

Krátce po šestnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Revoluční ulici došlo k potyčce mezi dvěma osobami, jež se odehrává na hromosvodu tamního domu. Vzhledem k vytížení hlídky u předchozí události bylo toto oznámení předáno operačnímu důstojníkovi PČR, jenž na uvedené místo vyslal policisty.

V 19.40 hodin byli strážníci přivoláni do Dostálovy ulice, kde parkoval automobil s rozsvícenými světlomety, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný muž uvedl, že jeho automobil užívá jiná osoba, a přislíbil, že tohoto člověka o problému osobně vyrozumí.

O dvacet šest minut později se obrátila na městskou policii občanka, jež uvedla, že nalezla klíče od cizího automobilu a následně zjistila i konkrétní zaparkované vozidlo. Hlídka tyto klíče od ženy převzala a pro řidiče umístila za stěrač písemnou informaci o tom, že jeho klíče budou uloženy na služebně.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑