Události ze dne 18.10.2023

19.10.2023 10:06

Krátce před osmou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, kde ležel uhynulý pták. Hlídka tohoto holuba vyzvedla a dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde jej uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude následně vydán k odborné likvidaci.

V 9.11 hodin se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc řidič automobilu s poškozenou spojkou, jenž se nacházel v Lázeňské ulici. Za asistence hlídky se dotyčnému muži podařilo rozjet a odjet s vozidlem do autoservisu.

Pět minut po desáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí parkují některé automobily na zeleni. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 15.14 hodin vyjeli strážníci do areálu garáží ve Škroupově ulici, jelikož tam občan zpozoroval otevřenou garáž, v jejímž okolí se nikdo nenacházel. Hlídka zjistila majitele příslušné garáže a telefonicky jej kontaktovala. Dotyčný muž strážníkům sdělil, že se z jeho nezajištěné garáže rozhodně nic neztratilo, a přislíbil, že se dostaví do Chrudimi, aby u garáže vyměnil zámek a řádně ji zajistil.

Sedm minut před šestnáctou hodinou informovala městskou policii občanka, že u mateřské školy v ulici Víta Nejedlého stojí automobil s otevřenými dveřmi, v jejichž zámku je ponechán klíč od vozidla. Oznamovatelka dodala, že v okolí tohoto automobilu se nikdo nenachází. Protože strážníkům se jeho majitele nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, vozidlo uzamkli a za stěrač umístili písemnou zprávu o tom, že klíč od automobilu bude uložen na služebně. Přibližně o hodinu později tento klíč vyzvedla řidička příslušného vozidla.

Po páté hodině ranní byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, protože u tamního domu volně pobíhali dva štěkající psi. Hlídka u této budovy zastihla jednoho z nich, jehož majitel jí byl znám, a to na základě místní znalosti. Jakmile se dotyčného muže podařilo probudit, svého psa odchytl a řádně zajistil. Strážníci poté vyřešili jeho přestupek na místě. Hlídka následně prověřila celou lokalitu, avšak druhé zvíře, jež tam mělo rovněž pobíhat, nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑