Události ze dne 18.11.2021

22.11.2021 16:14

Po osmé hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v sídlišti Na Špici parkuje nesprávně nákladní automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 8.48 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v areálu jedné z firem v Dašické ulici dochází k pálení odpadu, přičemž se do okolí šíří silný zápach. Strážníci zmíněnou ulici prověřili a následně shledali, že k pálení ohně dochází u vlakového nádraží v Nerudově ulici, kde pracovníci drah pálili suché větve a listy stromů. Vzhledem k tomu, že tato činnost byla předem řádně ohlášena Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje a nedocházelo k pálení nebezpečných látek, protiprávní jednání hlídka v tomto případě neshledala.

Třicet pět minut po deváté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Tovární ulici neznámá žena zvrací, přičemž její dítě leze opodál na chodníku bez dozoru. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak tyto osoby tam nezaregistrovala.

Ve 14.29 hodin kontaktovala městskou policii pracovnice supermarketu v Palackého třídě s tím, že v jejich prodejně se nachází agresivní pachatel krádeže zboží. Strážníci v tomto supermarketu kontaktovali přítomný personál i podezřelého člověka, přičemž vyšlo najevo, že tam k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo.

Třicet minut po šestnácté hodině se na služebnu strážníků dostavila žena, jež hlídce předala malého ježka, o němž se domnívala, že bez pomoci lidí zimu nepřežije. Operátor městské policie následně kontaktoval pracovníka záchranné stanice živočichů, jenž přislíbil, že dotyčné mládě převezme do péče.

V 16.45 hodin oznámila na linku 156 ostraha supermarketu v Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v této prodejně zastihli dva podezřelé muže, již se ke svému společnému úmyslnému jednání doznali, a hlídka vyřešila jejich přestupky proti majetku na místě pokutovými příkazy. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Večer před půl jedenáctou byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, neboť tam některé automobily parkovaly v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na příslušném místě zaregistrovala jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑