Události ze dne 18.12.2016

19.12.2016 16:00

Přesně v devět hodin oznámila na linku 156 obsluha čerpací stanice v Čáslavské ulici, že řidič jednoho z vozidel tankujících pohonné hmoty ujel z prostoru stanice bez zaplacení. Oznamovatel dále strážníkům sdělil registrační značku tohoto automobilu. Strážníci lustrací zjistili majitelku vozidla, kterou se následně podařilo kontaktovat. Ta sdělila, že vozidlo v uvedenou dobu neřídila, protože se nacházelo v opravně. Poté se žena dostavila na uvedenou čerpací stanici, kde dlužnou částku uhradila a zároveň učinila oznámení na PČR, neboť její vozidlo někdo užil bez jejího souhlasu.

V 9.07 hodin požádal telefonicky občan o příjezd strážníků do kostela Husova sboru, neboť se do kostela na probíhající bohoslužbu dostavil silně zapáchající bezdomovec. V kostele hlídka zastihla místního bezdomovce, který následně místo opustil.

Před tři čtvrtě na dvanáct požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o nesprávně zaparkovaných vozidlech před vchodem do supermarketu v ulici SNP. Hlídka oznámení prověřila, ale přestupkové jednání na uvedeném místě nezaregistrovala.

V 11.50 hodin obdržela městská policie na lince 156 oznámení, že se v Havlíčkově ulici volně pohybuje pes, který kulhá. Hlídka tohoto křížence světlé barvy odchytla a služebním vozidlem převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Ve čtvrt na tři vyjeli strážníci do Čáslavské ulice, kde se podle telefonického oznámení nacházel automobil zaparkovaný na zeleni. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před patnáctou hodinou telefonicky upozornil městskou policii občan, že v ulici Na Valech parkuje vozidlo na chodníku. Strážníci i na toto vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 21.21 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni ostrahou do hypermarketu v ulici Dr. Mileny Horákové, kde mělo dojít ke krádeži zboží. V prodejně se nacházeli dva mladíci podezřelí ze spáchání přestupků proti majetku. Tito se následně ke svému jednání doznali a hlídka oběma uložila blokové pokuty.

Ráno před půl čtvrtou při hlídkové činnosti strážníci zpozorovali, že při průjezdu nadměrného nákladu městem došlo k poškození kruhového objezdu ve Vlčnovské ulici. Hlídka na místo přivolala SVDN PČR, která převzala celou věc k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2018, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑