Události ze dne 18.12.2020

20.12.2020 20:27

V 9.32 hodin oznámila na linku 156 obyvatelka domu v Revoluční ulici, že někdo poškodil její poštovní schránku. Hlídka tento předmět prověřila, avšak jeho poškození, ani protiprávní jednání v tomto případě neshledala.

Před půl jedenáctou byli strážníci přivoláni do čekárny autobusového nádraží v ulici Čs. armády, jelikož se tam nacházely dvě osoby, jež porušovaly vládní opatření tím, že tam veřejně popíjely alkohol, neměly zakryté dýchací cesty a mezi sebou se dohadovaly. Hlídka tyto lidi po vyřešení jejich protiprávního jednání z čekárny vykázala.

Ve 12.17 hodin kontaktovala městskou policii místní obyvatelka s tím, že její vyhrazené parkovací místo pro vozidlo invalidy neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Poté ve 13.20 hodin oznamovatelka opět kontaktovala městskou policii s informací, že pachatel dopravního přestupku se právě dostavil k tomuto automobilu. Dotyčný muž strážníkům předložil platný průkaz ZTP a sdělil, že během parkování nerozpoznal, že příslušné parkovací místo je vyhrazeno pouze pro konkrétní registrační značku vozidla. Po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou odjel.

Tři minuty po čtrnácté hodině vyjeli strážníci do ulice Na Ostrově, kde občan zpozoroval na chodníku rozlité větší množství barvy. Hlídka tuto informaci na místě prověřila a poté kontaktovala příslušného pracovníka Technických služeb, jenž doporučil kontaktovat hasiče. Přivolaná posádka HZS po příjezdu barvu zasypala sorbentem a strážníci poté vzniklou hmotu umístili do igelitového pytle a dopravila jí do sběrného dvora, kde jí uložili.

V 16.29 hodin oznámil na linku 156 obyvatel ulice Čs. partyzánů, že před jeho domem parkuje nesprávně automobil, jenž jemu znemožnil vyjetí vozidlem z pozemku na komunikaci. Hlídka u tohoto automobilu zastihla jeho řidičku, jež po vyřešení dopravního přestupku vozidlo přeparkovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑