Události ze dne 18.2.2022

21.02.2022 12:41

V 11.31 hodin oznámil muž na linku 156, že v obci Trpišov chodí podezřelá žena, která zde fotí domy a pozemky. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o ženu z Přelouče, která posléze uvedla, že ráda fotí, proto si udělala v obci několik fotografií. Přestupkové jednání nebylo na místě zjištěno.

Krátce po patnácté hodině provedla hlídka na Resselově náměstí sběr mrtvého holuba. Ten byl uložen do přepravního pytle a následně převezen do mrazicího boxu v areálu technických služeb, odkud bude předán k odborné likvidaci.

Před půl pátou byli strážníci přivoláni do domu na Školním náměstí, kde měl u vchodu několikrát zvonit bezdomovec, který se posléze dostal i na chodbu domu. Po příjezdu na místo strážníci muže z domu vykázali.

Následně hlídka přejela do Opletalovy ulice, kde mělo vozidlo parkovat před vjezdem. V průběhu řešení události se k vozidlu dostavila jeho řidička, která ihned přeparkovala. Věc byla řešena domluvou.

Po devatenácté hodině řešila hlídka ve Filištínské ulici oznámení o neoprávněném parkování vozidel na vyhrazených parkovacích místech. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

O hodinu později vyjížděla hlídka do ulice V Hliníkách, kde se v jednom z domů nacházel opilý bezdomovec. Muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou byl z místa vykázán.

Dvě minuty před třiadvacátou hodinou přijali strážníci oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v Pardubické ulici čp. 679. Zde se měl z jednoho z bytů ozývat velký hluk. Hlídka na místě jednala se ženou bydlící v uvedeném bytě. Žena sdělila, že prováděla velký úklid. Strážníci ji poučili o době nočního klidu a žena přislíbila, že bude v bytě již klid.

Po třiadvacáté hodině se na městskou policii obrátil muž, který v oznámení uvedl, že v ulici Na Větrníku samovolně vyjelo jedno z parkujících vozidel z parkoviště a narazilo do druhého vozidla. Strážníci událost prověřili a na místo přivolali hlídku dopravní policie, která věc řešila s majiteli vozidel. Vozidlo bylo následně zaparkováno zpět na parkovací místo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑