Události ze dne 18.3.2021

21.03.2021 20:01

Třicet pět minut po osmé hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že u konkrétního domu v sídlišti U Stadionu stojí automobily mimo vyznačené parkoviště. Hlídka po příjezdu na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 13.06 hodin byli strážníci přivoláni do ulice SNP, neboť poblíž jedné z tamních prodejen občan zpozoroval odloženou injekční stříkačku. Hlídka tento předmět na uvedeném místě vyzvedla a poté jej odevzdala k odborné likvidaci.

Krátce po sedmnácté hodině požádali telefonicky o spolupráci městskou policii příslušníci HZS, kteří žádali přítomnost strážníků při otevření bytu v jednom z domů v sídlišti Na Větrníku. Hlídka požadovanou asistenci hasičům poskytla a po ukončení jejich zásahu odjela.

V 17.18 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že z komínu obyvatele domu ve Smetanově ulici vychází černý dým, což by mohlo nasvědčovat tomu, že dotyčný muž doma pálí plasty. Hlídka se přesvědčila, že k pálení plastů nedocházelo a protiprávní jednání v tomto případě neshledala.

O deset minut později kontaktovala městskou policii občanka s informací, že v ulicích Chrudimi zaregistrovala ve společnosti neznámého muže a ženy psa, jenž byl před tím odcizen v Pardubicích. Strážníci poté v ulici Dr. Milady Horákové kontaktovali oznamovatelku a následně i zmíněný pár lidí. Tyto osoby uvedly, že uvedené zvíře zpozorovaly v Pardubicích jako volně pobíhající, proto se jej ujaly. Hlídka vyrozuměla majitelku tohoto psa, které se její zvíře vrátilo a celou událost dořeší pardubičtí policisté.

V 18.26 hodin vyjeli strážníci do Novoměstské ulice, neboť se tam zdržovala skupina mladíků bez zakrytých dýchacích cest. Hlídka tyto lidi poučila a ti se poté rozešli.

Přesně v devatenáct hodin se na městskou policii obrátil majitel místní garáže, protože před jejím vjezdem parkoval nesprávně cizí automobil. Vzhledem k tomu, že hlídce se žádným způsobem nepodařilo kontaktovat majitele tohoto vozidla, byla po dohodě s oznamovatelem za jeho stěrač umístěná výzva pro nepřítomného řidiče.

O půlnoci kontaktovala strážníky obyvatelka sídliště U Stadionu s tím, že na její zvonek zvonil neznámý podezřelý muž, jenž se hodlal dostat do jejich bytového domu, kde před časem došlo ke vloupání do sklepů, a dodala, že když dotyčný člověk odešel s nepořízenou, začalo se v sousedních vchodech zapínat osvětlení na chodbách, což mohl způsobit tento muž, když tam procházel. Protože hlídka po příjezdu k uvedené budově zjistila, že dotyčný člověk z místa odjel na jízdním kole, přičemž další jízdní kolo vezl vedle sebe, byla přivolána PČR, jež celou událost převzala k řešení, a strážníci jí asistovali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑