Události ze dne 18.5.2023

19.05.2023 06:48

Před osmou hodinou dopolední informovala městskou policii žena o tom, že v křižovatce v Topolské ulici nefungují dopravní semafory. Operátor městské policie toto sdělení předal příslušnému pracovníkovi Technických služeb.

V 8.55 hodin vyjeli strážníci do Markovic, protože tam na travnaté ploše ležela zraněná kočka. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je převzala do péče přítomná pracovnice.

Patnáct minut po deváté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Dr. Bartůňka nesprávně parkují některé automobily. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 13.08 hodin byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, neboť tam nesprávně parkoval dodávkový automobil, jenž ostatním vozidlům komplikoval projetí. Hlídka u tohoto automobilu zastihla řidičku, jež po vyřešení dopravního přestupku s vozidlem odjela.

O několik minut později kontaktoval městskou policii občan s tím, že v jedné z restaurací v sídlišti U Stadionu se zdržuje muž, jenž obtěžuje přítomné hosty, přičemž odmítá podnik opustit. Strážníci, již se o chvíli později dostavili do příslušné restaurace, dotyčného člověka nezastihli. Vzhledem k tomu, že zmíněný muž tam dochází pravidelně, přičemž se nevhodně chová, hlídka přislíbila, že v následujících dnech tam vykoná nepravidelné kontroly.

Ve 14.01 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že před budovou školky v ulici Na Valech spí bezdomovec. Hlídka dotyčného člověka po probuzení vykázala, orientovaného místem i časem.

Po patnácté hodině požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení občana o tom, že u budovy školy ve Slatiňanech poškodil bezdomovec odpadkový koš. Strážníci u příslušné nádoby na odpad zastihli mladého muže z Moravské Třebové, jenž uvedený odpadkový koš nijak neponičil, přičemž pouze jeho obsah vysypal na zem. Protože dotyčný člověk místo řádně uklidil, hlídka jej poučila a poté odjela.

V 15.25 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí stojí na vyhrazených parkovacích místech jeden z automobilů neoprávněně. Hlídka na uvedeném parkovišti zpozorovala dvě vozidla bez parkovacích karet, proto na ně umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, protože u nákladní rampy tamní restaurace nesprávně parkoval cizí automobil, jenž bránil v zásobování tohoto podniku. Hlídka zjistila majitele uvedeného vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný muž se poté dostavil na místo, přičemž po dořešení svého počínání se strážníky, automobil přeparkoval.

V 18.39 hodin informoval městskou policii občan, že na komunikaci v okružní křižovatce v ulici SNP leží část židle. Hlídka toto opěradlo vyzvedla a poté je uložila do příslušné nádoby na odpad.

Po dvacáté hodině přivolala strážníky do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové ostraha prodejny s tím, že v jejich objektu došlo ke zdravotnímu kolapsu zákaznice v seniorském věku, přičemž dodala, že dotyčná žena striktně odmítla přivolání Zdravotnické záchranné služby. Protože tato zákaznice na svém rozhodnutí trvala i po příjezdu hlídky a uvedla, že se cítí zdravotně v pořádku, strážníci telefonicky vyrozuměli její vnučku, jež poté svou babičku převzala do péče.

Ve 22.10 hodin obdržela městská policie informaci, že poblíž cyklostezky vedoucí do Slatiňan se nachází v altánu skupina lidí, již poslouchají hlasitou reprodukovanou hudbu, čímž ruší noční klid. Hlídka na zmíněném místě zastihla dva mladíky, kteří se protiprávního jednání nedopouštěli. Jakmile je strážníci náležitě poučili, oba odešli pryč.

Krátce po šesté hodině ranní obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní obyvatelky, jež potřebovala pomoc strážníků. Hlídka zastihla dotyčnou ženu doma po pádu klečící na zemi, proto ji vyzvedla a uložila na lůžko, kde setrvala. Vzhledem k tomu, že tato občanka se cítila zdravotně v pořádku a lékařské vyšetření nežádala, strážníci následně odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑