Události ze dne 18.6.2021

21.06.2021 18:57

V 11.48 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na náměstí U Vodárny nesprávně parkují automobily. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před čtrnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do ulice K Blehovsku, protože tam ležela odložená injekční stříkačka. Hlídka prověřila konkrétní místo i jeho okolí, avšak tento ležící předmět tam nezpozorovala.

Ve 14.05 hodin informoval městskou policii občan o tom, že na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy v sídlišti Na Špici opět parkuje neoprávněně cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O čtrnáct minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení k letnímu koupališti, protože tam nesprávně parkovaly automobily. Hlídka na tato tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. Vzhledem k tomu, že přítomné strážníky kontaktoval řidič, jenž uvedl, že neprojede přilehlou slepou ulicí, neboť jí cizí nesprávně zaparkovaný automobil učinil neprůjezdnou, hlídka se pokusila kontaktovat majitelku příslušného vozidla, avšak s negativním výsledkem. Na místo byla proto přivolaná odtahová služba, jež tuto překážku v silničním provozu z komunikace odstranila.

V 15.52 hodin kontaktovala městskou policii žena s tím, že v Městském parku zaregistrovala holuba, jenž se nedokázal vyprostit z větví tamního stromu, kde visel zachycen za jednu končetinu. Strážníci tuto informaci na místě prověřili a poté přivolali hasiče, již tohoto ptáka ve výšce několika metrů uvolnili a nezraněného vypustili do přírody.

Po sedmnácté hodině byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, protože u tamního bytového domu parkoval automobil na zeleni. Před příjezdem hlídky k příslušné budově bylo oznámení odvoláno, neboť dotyčné vozidlo odjelo pryč.

V 19.10 hodin obdržela městská policie upozornění, že u domu ve Svěchyňově ulici došlo k propadnutí vozovky. Hlídka nebezpečné místo provizorně zajistila a poté o zjištěných skutečnostech vyrozuměla pracovníka příslušné vodárenské společnosti, jehož kolegové následně místo sami zajistili a přislíbili, že provedou jeho opravu.

Dvacet minut po dvacáté hodině oznámil na linku 156 občan, že Pardubickou ulicí volně pobíhá pes menšího vzrůstu. Při příjezdu strážníků se u tohoto zvířete již nacházel jeho majitel, jenž svého psa řádně zajistil. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Ve 22.30 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, neboť tam na chodníku postával hoch, jenž na dotaz kolem jdoucímu muži sdělil, že se nemůže dostat domů, protože jeho matka je v zaměstnání a on doma zabouchl své klíče od bytu. Hlídka následně telefonicky kontaktovala jeho matku, jež byla na cestě domů. O chvíli později dotyčná žena svého syna v pořádku od strážníků převzala.

Krátce po druhé hodině ranní kontaktoval městskou policii občan s tím, že bubnování vycházející z restaurace v areálu obchodního centra na Borzně ruší noční klid. Strážníci v tamní hudební zkušebně zastihli odpovědného muže, jenž poté zvukovou aparaturu vypnul. Po vyřešení jeho protiprávního jednání hlídka odjela.

Přesně ve čtyři hodiny ráno bylo oznámeno na linku 156, že v bytovém domě na Resselově náměstí ruší noční klid hlasitá hudba, jež zní z tamního bytu. Při příchodu hlídky byl v tomto domě naprostý klid a žádná hudba nehrála.

V 6.40 hodin byli strážníci přivoláni k dětskému hřišti v sídlišti Na Větrníku, neboť tam ležel uhynulý zajíc. Hlídka toto zvíře vyzvedla a následně je služebním vozidlem dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byl tento zajíc umístěn do speciálního mrazicího boxu, odkud bude předán k odborné likvidaci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑