Události ze dne 18.7.2020

22.07.2020 10:36

V 9.27 hodin oznámil muž na linku 156, že v prostoru čerpací stanice Shell, konkrétně pod dřevěnou pergolou, se již od noci nachází skupina osob, která se zde začíná chovat nevhodně. Hlídka na místě zjistila dvě osoby, muže a ženu. Muž byl v mírně podnapilém stavu, orientován časem i místem. Po jednání s hlídkou osoby prostor čerpací stanice opustily.

 

Krátce před desátou hodinou vyjížděli strážníci do bytu muže, jenž použil tísňové tlačítko. Na místě bylo zjištěno, že muž upadl na zem a nebyl schopen sám vstát. Hlídka muže zvedla ze země a posadila jej do křesla. Žádné viditelné zranění muž neměl, možnost lékařského vyšetření odmítl.

 

V 11.43 hodin přijali strážníci oznámení o nálezu dámské kabelky ve Střeleckém parku. Hlídka zde kabelku od oznamovatele převzala a po zadokumentování byla uložena do oddělení ztrát a nálezů.

 

Krátce před osmnáctou hodinou bylo na městskou policii oznámeno, že v sídlišti U Stadionu, mezi prodejnou potravin a restaurací, vjel řidič s vozidlem do odvodňovacího kanálu. Šetřením na místě bylo zjištěno, že řidič nerespektoval dopravní značení zakazující vjezd do těchto míst a následně najel do odvodňovacího kanálu, kde zůstalo vozidlo zaklíněno. Vzhledem k charakteru události byla na místo přivolána hlídka dopravní policie, která si celou věc převzala k řešení.

 

V totožné lokalitě řešili strážníci i další oznámení, tentokrát se jednalo o nález klíčů od vozidla značky Fiat. Oznamovatel hlídce klíče předal a ukázal i vozidlo značky Fiat, v jehož blízkosti byly klíče nalezeny. Prostřednictvím lustrace byla zjištěna a následně i kontaktována majitelka uvedeného vozidla, která strážníkům sdělila, že se nenachází v Chrudimi a klíče si převezme následující den na služebně městské policie.

 

V 18.50 hodin požádala městskou policii o spolupráci hlídka dopravní policie a to ve věci zajištění místa dopravní nehody, ke které došlo na silnici mezi Chrudimí a Medlešicemi. Strážníci zde provedli všechny potřebné úkony a dále zde usměrňovali provoz do příjezdu hlídky PČR.

 

V 19.07 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici U Stadionu u domu čp. 750 je na parkovišti olejová skvrna. Vzhledem k přítomnosti hlídky u dopravní nehody oznamovatel sám přivolal na místo jednotku HZS, která provedla zasypání skvrny sorbentem.

 

Krátce před dvacátou hodinou vyjížděli strážníci do Škroupovy ulice, kde měl na autobusové zastávce ležet muž. Hlídka zde zjistila, že se jedná o muže z Chrudimi. Ten byl orientován místem i časem, po jednání s hlídkou odešel do místa bydliště.

 

Po jedné hodině ranní přijal operační důstojník městské policie oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v Družstevní ulici. Jak oznamovatelka uvedla, hlasitá hudba měla vycházet z tamní restaurace. Strážníci na místě jednali s osobou odpovědnou za její provoz. Po poučení o době nočního klidu žena hudbu ztišila a uzavřela okna a dveře podniku. Na místě byl poté již klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑