Události ze dne 18.7.2021

19.07.2021 12:54

V 9.47 hodin vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, neboť tam občan na komunikaci zpozoroval uhynulou kočku. Hlídka toto zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde bylo umístěno do speciálního mrazicího boxu, odkud bude následně předáno k odborné likvidaci.

Po sedmnácté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že jeho dcera u supermarketu ve Václavské ulici odchytla volně pobíhajícího psa. Strážníci tohoto jezevčíka od mladé ženy převzali. Vzhledem k tomu, že se majitele podle mikročipu umístěného na jeho těle nepodařilo zjistit, byl tento pes služebním vozidlem dopraven do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce.

V 19.18 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v Hradištní ulici parkuje nesprávně automobil, jenž ostatním vozidlům komplikuje projetí. Hlídka po příjezdu do uvedené ulice umístila na čtyři nesprávně stojící automobily výzvy pro nepřítomné řidiče, přičemž průjezdnost pro ostatní vozidla tam byla zachována.

O sedm minut později obdržela městská policie informaci o tom, že ve Svěchyňově ulici parkuje automobil s otevřeným okénkem, přičemž v jeho okolí se nikdo nenachází. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele a kontaktovali jej. Dotyčný muž se po chvíli dostavil na místo a své vozidlo řádně zajistil.

Ve 22.24 hodin oznámil na tísňovou linku občan, že u jedné z místních okružních křižovatek se pohybuje neznámý muž, jenž křičí a opakovaně vstupuje do vozovky. Z důvodu vytížení hlídky byla při prověření tohoto oznámení požádána o spolupráci Policie ČR, jež na uvedené místo vyslala policisty.

Dvacet minut před dvacátou třetí hodinou byli strážníci přivoláni do Markovic, protože tam z jednoho z domů vycházela hlasitá hudba, jež v okolí rušila noční klid. Hlídka kontaktovala obyvatele příslušné budovy, jenž uvedl, že během poslechu reprodukované hudby usnul. Následně muž hudbu ztišil a po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Ve 3.55 hodin upozornil městskou policii občan na to, že z konkrétního bytu panelového domu v Husově ulici zní od půlnoci hádka, která v této budově ruší noční klid. Strážníci kontaktovali obyvatele příslušného bytu, kteří uvedli, že mezi nimi došlo ke vzájemné slovní rozepři z důvodu žárlivosti, a za své jednání se omluvili. Hlídka na místě vyřešila jejich přestupky a poté odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑