Události ze dne 19.1.2022

20.01.2022 12:11

V 7.10 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, jenž strážníkům sdělil, že konkrétní obyvatel Resselova náměstí právě doma bije svou družku. Hlídka postupně kontaktovala dotyčnou ženu i jejího druha. Protože oba shodně uvedli, že mezi nimi došlo pouze ke slovní rozepři, nikoli k fyzickému napadení, strážníci je poučili a poté odešli.

O dvacet sedm minut později bylo oznámeno na linku 156, že v prostoru autobusové zastávky na Borzně parkuje neoprávněně automobil. Hlídka na uvedeném místě již žádné stojící vozidlo nezastihla.

V 16.07 hodin informoval městskou policii občan o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž stál na Palackého třídě pod stromem na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do obce Topol, neboť tam právě mířila neosvětlená cyklistka, jíž mohl cestou srazit některý projíždějící automobil. Hlídka prověřila příslušnou komunikaci i zmíněnou obec, avšak s negativním výsledkem.

V 18.01 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že po komunikaci z Medlešic do Chrudimi se právě pohybuje chodec ve tmavém oblečení, přičemž řidiči projíždějících automobilů by jej vůbec nemuseli zaregistrovat a mohlo by tak dojít k dopravní nehodě. Hlídka tuto silnici prověřila, avšak žádného člověka tam nezastihla.

Přesně v devatenáct hodin byli strážníci přivoláni do ubytovny v Moravské ulici, neboť její správce oznámil, že tam došlo ke rvačce. Po příjezdu hlídky k tomuto ubytovacímu zařízení vyšlo najevo, že tam proběhla slovní rozepře mezi tamní obyvatelkou a jejím bývalým přítelem a nikoli k fyzickému napadení. Protože dotyčná žena žádného šetření po strážnících nežádala, hlídka přítomného muže poučila o zákazu jeho vstupu do ubytovny a poté odjela.

Ve 22.44 hodin obdržela městská policie oznámení o nesprávně zaparkovaných automobilech, jež stály u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu mimo vyznačená parkovací místa, na zeleni, na chodníku i na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů. Hlídka na těchto osm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑