Události ze dne 1.9.2020

03.09.2020 15:40

V 10.13 hodin vyjeli strážníci do Heydukovy ulice, neboť tam v přístupném dvoře obsadilo cizí vozidlo přístřešek, určený pro automobil tamní obyvatelky. Vzhledem k tomu, že se řidič tohoto vozidla žádného protiprávního jednání nedopustil, hlídka jej na vzniklý problém pouze upozornila. Dotyčný muž přislíbil, že v rámci dobrých sousedských vztahů svůj automobil přeparkuje.

O minutu později bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí stojí automobil na chodníku. Hlídka jeho majitele kontaktovala a dotyčný muž po vyřešení přestupku vozidlo přeparkoval.

Ve 14.49 hodin byli strážníci přivoláni do azylového domu, kde došlo k nedorozumění mezi tamní pracovnicí a ubytovanou ženou, jež se domáhala vydání svých věcí. Obě ženy v přítomnosti hlídky spor v klidu projednaly s tím, že obyvatelka domu své věci může vyzvednout následující den.

Po patnácté hodině kontaktovala městskou policii zdravotní sestra z místní nemocnice, kde se na chodbách pohyboval zmatený muž. Hlídka budovu zdravotnického zařízení prověřila, avšak tohoto člověka tam nezaregistrovala.

V 15.39 hodin vyjeli strážníci na okružní křižovatku v ulici SNP, kde na vozovce zůstaly ležet láhve na stlačený plyn, jež zřejmě vypadly z některého z projíždějících nákladních automobilů. Při příjezdu hlídky na této křižovatce již zasahoval HZS, jehož příslušníci tlakové nádoby přemístili mimo komunikaci. Po chvíli se na místo dostavila odpovědná řidička, která láhve vyzvedla a odvezla.

Tři minuty po sedmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu stojí automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.25 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Svatopluka Čecha, jelikož tam nesprávně zaparkovaný automobil mohl invalidním osobám komplikovat vyjetí s vozíkem po nájezdu na chodník. Hlídka za stěrač tohoto i dalšího nesprávně stojícího vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před devatenáctou hodinou obdržela městská policie informaci, že v jednom z podniků ve Štěpánkově ulici se zdržuje bezdomovec, jenž se tam nevhodně chová. Strážníkům následně přítomný personál sdělil, že před jejich příjezdem dotyčný muž odešel pryč.

V 19.20 hodin oznámily strážníkům občanky, že na Resselově náměstí leží na zemi neznámý muž. Při příchodu hlídky stál dotyčný muž na nohou, a protože uvedl, že je zdravotně v pořádku, strážníci odešli.

Přibližně o hodinu později požádal telefonicky o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že do bistra na Masarykově náměstí vstoupil muž bez domova, jenž následně v tomto podniku rozbil skleněnou láhev. Protože tento člověk byl zjevně pod vlivem alkoholu a nebyl schopen samostatné chůze, strážníci jej podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes tři promile alkoholu. Vzhledem k naměřené hodnotě byl muž dopraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej strážníci přepravili a v pořádku předali do péče personálu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑