Události ze dne 19.5.2021

20.05.2021 10:17

V 8.40 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že na Resselově náměstí stojí na vyhrazených parkovacích místech vozidla bez příslušného označení. Hlídka tuto informaci prověřila a poté na dva automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. Se dvěma přítomnými řidiči dalších vozidel byly dopravní přestupky vyřešeny na místě.

Deset minut po desáté hodině byli strážníci přivoláni do Pobřežní ulice, kde nesprávně parkovalo několik automobilů. Hlídka za stěrače těchto deseti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. S řidičem jedenáctého automobilu vyřešili strážníci přestupek na místě.

V 12.02 hodin se na městskou policii obrátila řidička, jež nemohla svůj automobil zaparkovat na parkovišti v Poděbradově ulici, neboť jí v tom bránila neznámá žena, která stojící před volným parkovacím místem na veřejném parkovišti oznamovatelce sdělila, aby  parkovala jinde, neboť tam drží volné parkovací místo pro jiný automobil. Dotyčná řidička o chvíli později informovala telefonicky strážníky o tom, že tato neznámá žena, jakmile zpozorovala přijíždějící hlídku, parkovací místo uvolnila a rychle odešla do areálu nedaleké střední školy. Strážníci dle popisu, který měli k dispozici, neznámou ženu ve školním objektu nezaregistrovali. Mezitím dotyčná řidička zaparkovala vozidlo na volném parkovacím místě.

Před sedmnáctou hodinou vyjeli strážníci na Školní náměstí, kde u budovy tamní základní školy občanka zpozorovala holuba, jenž nebyl schopen vzlétnout. Hlídka uvedeného ptáka odchytla a vzhledem k tomu, že nejevil známky poranění, dopravila jej do volné přírody, kde se jej pokusila vypustit. Jakmile strážníci tohoto holuba umístili z přepravního boxu na travnatou plochu, vznesl se a odletěl pryč.

O chvíli později bylo oznámeno na linku 156, že u dětského hřiště v sídlišti Na Špici se zdržuje vyhublá kočka. Strážníci uvedené zvíře shledali jako dospělé, viditelně nezraněné, čisté srsti a bez příznaků nemoci, proto přítomného oznamovatele poučili o tom, že k odchytu a umístění této kočky do útulku není důvod. Hlídka poté odjela.

Ve 21.25 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v ubytovně v Moravské ulici došlo ke konfliktu mezi některými přítomnými lidmi. Při příchodu strážníků se v uvedeném zařízení již nacházeli policisté, kteří celou událost řešili, přičemž asistenci hlídky nežádali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑