Události ze dne 19.6.2016

20.06.2016 13:02

Ve 14.18 hodin požádal telefonicky o příjezd hlídky zaměstnanec pizzerie na Resselově náměstí, neboť do jejich podniku přišel opilý host, který se chová agresivně vůči ostatním hostům i personálu restaurace. V uvedené osobě hlídka zjistila muže s bydlištěm v Předhradí, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Při orientační dechové zkoušce byla muži naměřena hodnota 2,86 promile alkoholu v dechu, proto byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice. Zde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích.

Po šestnácté hodině oznámil občan na linku 156, že v ulici Čs. armády se nachází zaparkovaný nákladní automobil, který porušuje dopravní značení. Lustrací byl zjištěn majitel uvedeného vozidla, kterého se však nepodařilo kontaktovat, proto byla hlídkou za stěrač automobilu umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

V devatenáct hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Filištínské ulice, kde se na vyhrazených parkovacích místech nacházejí tři vozidla, která nemají za předním sklem umístěné parkovací karty. Hlídka na tyto automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 22.31 hodin požádal na lince 156 operátor RZS o prověření jejich oznámení, že před restaurací v Husově ulici leží nějaký člověk. V době příjezdu hlídky k uvedené restauraci se na místě nacházela posádka RZS a poskytovala pomoc slovenskému občanovi, který byl následně naložen do sanitního vozu za účelem převozu na vyšetření do nemocnice. Jelikož se tento muž choval velmi agresivně, asistovala přímo v sanitním voze hlídka MP, která byla během převozu nucena použít vůči muži donucovací prostředky – služební pouta.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑