Události ze dne 19.7.2021

20.07.2021 20:39

Krátce před čtvrt na jedenáct dopoledne přivolala občanka strážníky do Městského parku, protože na tamním parkovišti zpozorovala pod stojícím automobilem mládě ptáka, jež samo nedokázalo vzlétnout. Hlídka po příjezdu tuto mladou poštolku odchytla a prozatím jí umístila na služebnu, kde jí později převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

V 11.09 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že na Tylově nábřeží se nachází nebezpečně vychýlený obrubník. Strážníci na uvedeném místě shledali, že toto nebezpečné místo již bylo řádně označeno dopravním kuželem, proto hlídka o zjištěných skutečnostech učinila zápis do knihy závad, aby byla v této věci neodkladně zjednána náprava.

Před devatenáctou hodinou oznámil na linku 156 občan, že u jednoho z domů v ulici V Hliníkách odchytl volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Strážníci od muže odchycené zvíře převzali a následně dle evidenční známky umístěné na jeho obojku zjistili jeho majitele. Dotyčného člověka hlídka následně kontaktovala v místě jeho bydliště, kde mu po vyřešení přestupku jeho psa v pořádku vydala.

Ve 21.32 hodin se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatel panelového domu ve Škroupově ulici, jenž uvedl, že v této budově někdo zaparkoval do společné kolárny motocykl, což je přísně zakázáno. Dotyčný muž dále sdělil, že netuší, komu z jeho sousedů tento dopravní prostředek patří, a proto jej nemůže sám vyzvat, aby svůj motocykl z kolárny neprodleně odstranil. Hlídka zjistila majitele tohoto motocyklu a prostřednictvím jeho otce jej na problém upozornila. Dotyčný muž poté svůj motocykl neprodleně přeparkoval.

Přesně ve dvacet tři hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, jelikož obyvateli tamního bytového domu zněl hlasitě televizor, jenž rušil noční klid. Hlídka v uvedené budově shledala, že zvuk televizního přijímače zní z jiného bytu, než bylo uvedeno v oznámení. Protože na opakované zvonění strážníků nikdo z  obyvatelů příslušného bytu nereagoval a s hlídkou nekomunikoval, celá událost bude s odpovědným člověkem dořešena během následujícího dne.

Ve 23.51 hodin oznámil na tísňovou linku občan, že na parkovišti u restaurace v Topolské ulici zaregistroval stojící automobil s otevřeným okénkem, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka po příjezdu k tomuto vozidlu zjistila jeho majitelku, avšak tuto ženu se jí žádným způsobem nepodařilo kontaktovat.

Před šestou hodinou ranní kontaktovala městskou policii pracovnice prodejny potravin v Havlíčkově ulici, neboť ze zadní strany jejich obchodu parkoval jeden z automobilů u nákladové rampy, čímž komplikoval zásobování prodejny. Hlídka kontaktovala majitele příslušného vozidla a dotyčný muž poté ihned zajistil přeparkování svého automobilu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑