Události ze dne 19.7.2023

24.07.2023 15:52

V 15.14 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v ulici Víta Nejedlého se od ranních hodin nachází odložené a nezajištěné jízdní kolo. Strážníci uvedený dopravní prostředek dopravili na služebnu a poté jej uložili do oddělení ztrát a nálezů Městského  úřadu Chrudim. Hlídka zároveň prostřednictvím PČR ověřila, že toto jízdní kolo není evidované jako odcizené.

Po šestnácté hodině vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, protože v tamním supermarketu byla nalezena cizí peněženka s doklady, platebními kartami a finanční hotovostí. Hlídka uvedený předmět i s jeho obsahem převzala a poté jej v místě bydliště v pořádku předala jeho majitelce.

Dvacet minut před sedmnáctou hodinou kontaktovala městskou policii žena s tím, že v Lupáčově ulici v řece se pohybuje zmatený muž, jenž na její dotaz uvedl, že tam hledá říční perly. Hlídka prověřila příslušný úsek řeky i jeho okolí, avšak dotyčného člověka nezaregistrovala.

Krátce po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni do Heydukovy ulice, jelikož tam občan zpozoroval automobily, stojící v místě, kde je to dopravní značkou zakázáno. Hlídka na pět z těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších dvou nesprávně zaparkovaných automobilů vyřešila dopravní přestupek na místě.

Ve 21.54 hodin informovala městskou policii obyvatelka Slatiňan o tom, že v místní části Škrovád chataři rozdělávají ohně, na nichž opékají uzeninu, přestože byl vydán zákaz rozdělávání ohňů. Oznamovatelka dodala, že prozatím nežádá výjezd strážníků na místo s tím, že celou věc oznámila prozatím jako poznatek, přičemž žádala telefonický kontakt na vrchního strážníka, aby jej osobně požádala o provedení namátkových kontrol hlídkou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑