Události ze dne 20.10.2023

25.10.2023 15:46

Krátce po třinácté hodině informoval městskou policii řidič, že v autobusové zastávce na Tyršově náměstí zpozoroval neznámého muže, z jehož jednání pojal podezření, že tam obtěžuje přítomné dítě. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že v tomto případě se o protiprávní čin nejednalo, neboť přítomná mladá dívka byla dcerou dotyčného muže. O této skutečnosti byl oznamovatel následně vyrozuměn.

Ve 13.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že jistý místní obyvatel zřejmě týrá svého psa, neboť na něj křičí, čímž mu psychicky ubližuje. Strážníci dotyčného muže se psem zastihli před domem, kde jej právě venčil na vodítku, přičemž jeho zvíře nejevilo žádné známky špatného zacházení. Majitel hlídce sdělil, že obava oznamovatele zřejmě pramení z toho, že po návratu z procházky domů chce svého psa umýt, což se zvířeti právě nezamlouvá, proto bývá často nucen zvýšit na ně hlas, aby uposlechlo jeho povelu.

Po čtrnácté hodině byli strážníci přivoláni do Slovenské ulice, protože tam byla u jednoho z domů opřená přenosná dopravní značka. Hlídka ji vyzvedla a dopravila na služebnu, kde tuto dopravní značku prozatím uložila. Její majitel byl informován o tom, kde ji může v nadcházejících dnech vyzvednout.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑