Události ze dne 20.11.2020

23.11.2020 01:33

Po sedmé hodině ranní byli strážníci upozorněni, že u trafostanice v ulici Na Šancích již přibližně týden parkuje automobil, jenž tam brání technickým službám ve vyprázdnění nádob na odpad. Hlídka kontaktovala majitele tohoto vozidla, jenž svůj automobil přeparkoval. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali, neboť zmíněné vozidlo stálo na parkovišti.

Deset minut po poledni bylo oznámeno na tísňovou linku, že na parkovišti v Moravově zahradě stojí nezajištěný automobil, v jehož interiéru jsou ponechány doklady. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitelku, kterou se pokusila kontaktovat v místě jejího bydliště. Přítomná vnučka této ženy strážníkům sdělila, že vozidlo babičky momentálně užívá její bratr, jehož neprodleně upozorní, aby automobil zajistil.

Přesně ve čtrnáct hodin vyjeli strážníci do Rooseveltovy ulice, kde občan zpozoroval automobil, stojící v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 14.25 hodin požádala telefonicky strážníky o spolupráci PČR, neboť bylo třeba řešit oznámení o nesprávně stojícím automobilu v ulici Čelakovského. Hlídka i na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dvacet minut před sedmnáctou hodinou upozornila městskou policii žena na to, že u nákupního střediska na Palackého třídě zpozorovala odstavený nepojízdný automobil se zapnutými výstražnými světly. Hlídka následně shledala, že uvedené vozidlo bylo z místa odtaženo přivolaným automobilem.

V 16.53 hodin bylo oznámeno na linku 156, že jeden ze zákazníků supermarketu v ulici SNP, jenž odmítl k nákupu použít nákupní košík, vnikl na prodejní plochu prodejny. Hlídka po příjezdu do supermarketu obdržela informaci od ostrahy prodejny, že dotyčný muž se tam již nenachází.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Milady Horákové, protože v dočasně uzavřeném areálu tamního skateparku se pohybovala mládež na kolečkových bruslích. Hlídka tyto čtyři nezletilé osoby vykázala.

Před dvacátou hodinou obdržela městská policie informaci o muži bez domova, jenž ležel na chodníku v Pardubické ulici. Hlídka tohoto místem i časem orientovaného místního muže po probuzení z místa vykázala.

Po páté hodině ranní bylo oznámeno na tísňovou linku, že v Markovicích na vozovce stojí kontejner, určený k ukládání plastů. Hlídka tuto nádobu přemístila na příslušné místo mimo komunikaci, kde jí zajistila proti pohybu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑