Události ze dne 20.11.2021

22.11.2021 16:17

Po sedmé hodině ranní informoval občan městskou policii o tom, že na společné chodbě domu na Palackého třídě se nachází podnapilý člověk. Strážníci dotyčného muže bez domova, orientovaného místem i časem, z budovy následně vykázali.

V 11.55 hodin byli strážníci přivoláni k bytovému domu na Palackého třídě, protože tam volně pobíhal pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka v okolí uvedené budovy toto zvíře nezaregistrovala, avšak na základě sdělení občanů kontaktovala jeho majitele. Dotyčný mladý muž se za své jednání omluvil a strážníci po vyřešení jeho přestupku odjeli.

Dvacet minut před čtrnáctou hodinou kontaktovala městskou policii majitelka prodejny v Topolské ulici s tím, že ji tam obtěžuje opilý muž. Před příjezdem strážníků dotyčný člověk odešel neznámo kam. Hlídka oznamovatelku poučila, aby v případě jeho návratu do prodejny opět vyrozuměla městskou policii.

V 13.45 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Slatiňanech u hřebčína se opakovaně pohybuje automobil konkrétní tovární značky nepřiměřenou rychlostí, přičemž jeho řidič ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Hlídka prověřila uvedené místo a následně i celou lokalitu, avšak uvedené vozidlo tam nezaregistrovala.

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci do Družstevní ulice, neboť tam volně pobíhal psík, jehož se tamním obyvatelům nepodařilo odchytit. Hlídka se rovněž pokusila dotyčné zvíře odchytnout, avšak také s negativním výsledkem. Psík poté odběhl neznámo kam. Na základě informací od tamních obyvatel strážníci kontaktovali jeho majitelku, již vyzvali, aby své zvíře neprodleně odchytla a řádně zajistila. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Přesně v šestnáct hodin oznámil na tísňovou linku pracovník ostrahy supermarketu v Poděbradově ulici, že za jejich prodejnou se nachází uvázaný pes, k němuž se nikdo nehlásí. Strážníci před příjezdem k uvedenému supermarketu obdrželi informaci od oznamovatele o tom, že dotyčné zvíře již odvedl majitel.

Ve 20.50 hodin obdržela městská policie informaci, že v Malecké ulici parkují automobily v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na příslušném místě zastihla tři vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce před dvacátou druhou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v Topolské ulici se pohybuje ve vozovce podnapilý muž s batohem na zádech. Strážníci v tomto člověku zjistili místem i časem orientovaného obyvatele ubytovny v Moravské ulici, jenž trpěl bolestí kolene. Hlídka tohoto muže doprovodila do ubytovacího zařízení, kde jej předala do péče jeho spolubydlícího.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑