Události ze dne 20.2.2021

22.02.2021 00:38

Ráno před půl osmou bylo oznámeno na linku 156, že z objektu restaurace v obchodním areálu na Borzně zní hudba. Strážníci po příjezdu na uvedené místo znějící hudbu zaslechli, avšak budova byla uzamčená. Operátor se pokusil kontaktovat telefonní číslo uvedené na dveřích této provozovny, ale neúspěšně. Protože protiprávnímu jednání nic nenasvědčovalo, hlídka poté odjela.

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde u jednoho z domů parkovaly automobily na chodníku. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 10.25 hodin upozornil městskou policii občan, že poblíž křižovatky ulic Na Valech a V Tejnecku zpozoroval dva neznámé muže, kteří podezřele hleděli do přilehlé zahrady. Hlídka uvedenou lokalitu prověřila, avšak tyto lidi tam dle popisu nezaregistrovala.

Několik minut před třináctou hodinou vyjeli strážníci na Palackého třídu, neboť v tamním supermarketu došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal a ta vyřešila jeho přestupek na místě pokutovým příkazem.

Ve 13.20 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že na autobusové zastávce v Poděbradově ulici leží na zemi bezdomovec. Po příjezdu hlídky dotyčný muž orientovaný místem i časem vstal a odešel pryč.

O třináct minut později obdržela městská policie informaci o tom, že na blíže neurčeném místě v Malecké ulici někdo pálí oheň a vycházející dým obtěžuje ostatní obyvatele. Strážníci vyhledali odpovědného muže, jenž uvedl, že pálení ohně do 16.30 hodin předem řádně ohlásil hasičům. Hlídka jeho tvrzení ověřila a poté odjela.

Ve 13.47 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, neboť tam opět došlo ke krádeži zboží. I v tomto případě se podezřelý muž ke svému úmyslnému jednání doznal a hlídka vyřešila jeho protiprávní jednání na místě pokutovým příkazem.

Třicet minut po patnácté hodině požádali o spolupráci městskou policii policisté, kteří se chystali prověřit oznámení o nezákonném provozu v restauraci ve slatiňanském Škrovádu. Hlídka požadovanou součinnost PČR poskytla a na místě postupovala dle dispozic přítomných policistů.

V 18.12 hodin se na služebnu strážníků dostavil muž, jenž odevzdal nalezený mobilní telefon. Hlídka tento přístroj následně předala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑