Události ze dne 21.11.2022

23.11.2022 12:42

Po osmé hodině dopolední obdržela městská policie informaci o tom, že v budově městského úřadu na Pardubické ulici se pohybuje rozčílený klient jednoho z jeho odborů, jenž se nevhodně chová. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčný muž odmítal akceptovat skutečnost, jež se týkala zvýšení jeho platby za energie. Po vysvětlení celé záležitosti v klidu budovu úřadu opustil.

V 8.19 hodin požádala strážníky o pomoc obyvatelka Široké ulice s tím, že bude třeba, aby hlídka asistovala zdravotníkům při přemístění jejího nemohoucího manžela z bytu do sanitního vozu. Strážníci se poté dostavili na příslušnou adresu, kde požadovanou pomoc poskytli.

Dvacet tři minuty po desáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě stojí automobil v místě, kde komplikuje přístup invalidním osobám na sníženou část chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.30 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, neboť se tam v budově úřadu nacházel nespokojený občan, jenž na svůj bankovní účet neobdržel finanční částku, jejíž vyplacení od této instituce očekával. Před příjezdem hlídky celou věc s dotyčným člověkem vyřešila příslušná úřednice, proto přítomnost strážníků nebyla v tomto případě nakonec zapotřebí.

Dvanáct minut po poledni kontaktovala městskou policii řidička s tím, že poblíž Medlešic zaregistrovala cizího volně pobíhajícího psa. Hlídka, jež vyjela na uvedené místo, obdržela informaci od oznamovatelky o tom, že zmíněné zvíře již odchytla a zajistila jeho majitelka.

V 18.43 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, protože v tamní budově informací autobusové dopravy se nacházely dvě pracovnice, jež pojaly obavu, že se tam pohybuje cizí osoba, přestože dveře budovy měly již uzamčené. Hlídka po příjezdu prověřila příslušné prostory, avšak žádného nepovolaného člověka tam nezaregistrovala.

Po dvacáté druhé hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Hradištní ulici parkuje automobil v místě, kde je stání zakázáno dopravní značkou. Hlídka na uvedeném místě shledala dvě vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑