Události ze dne 2.11.2022

03.11.2022 10:39

V 7.29 hodin informovala městskou policii ostraha supermarketu v ulici SNP o tom, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v uvedeném supermarketu zastihli místního mladého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka jeho přestupek proti majetku vyřešila na místě pokutovým příkazem.

Po deváté hodině byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, neboť i tam došlo ke krádeži zboží. Také v tomto případě se podezřelý zákazník ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal, proto strážníci vyřešili jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

Ve 14.42 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že v ulici Na Valech zaregistrovala ležící registrační značku cizího automobilu. Hlídka tento předmět na smluveném místě vyzvedla a poté jej prozatím uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim, neboť jeho majitelku se nepodařilo kontaktovat.

Před šestnáctou hodinou požádala strážníky o pomoc místní žena s tím, že bude třeba, aby strážníci asistovali zdravotníkům při přepravě jejího nemohoucího manžela z bytu do sanitního vozu. Hlídka požadovanou pomoc poskytla a následně se po sedmnácté hodině zúčastnila i transportu dotyčného muže ze sanitky do jeho bytu.

V 16.05 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u střední školy v Čáslavské ulici stojí zaparkovaný automobil, na jehož střeše leží odložená peněženka a studijní materiály. Strážníci všechny tyto věci vyzvedli a prozatím je uložili na služebně, kde je v podvečer v pořádku vyzvedla jejich majitelka.

Po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do ulice Na Rozhledně, kde v předchozích dnech došlo k tomu, že neznámý muž v časných ranních hodinách přistoupil k nákladové rampě tamní prodejny, odkud vyzvedl volně loženou přepravku s čerstvým pečivem, určeným k prodeji, přičemž několik kusů pečiva si přisvojil a zbytek těchto potravin vyhodil do kontejneru. Hlídka událost zadokumentovala a dle kamerového záznamu rozpoznala na základě místní znalosti osobu dotyčného pachatele. Celá věc prozatím zůstane předmětem dalšího šetření městské policie.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑